اولین رویداد دانشگاهی کارآفرینی در جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد

معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در جهت توسعه کارآفرینی، اولین رویداد دانشگاهی کارآفرینی با رویکرد گردشگری را همزمان با هفته جهانی کارآفرینی در ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه با مشارکت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار کرد.
مراسم افتتاحیه این رویداد با حضور علاقه مندان حوزه کارآفرینی و گردشگری و نیز مقامات مسئول از جهاددانشگاهی، دانشگاه تهران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشگاه علم و فرهنگ، ستاد گردشگری شهرداری تهران و سایر فعالان بخش خصوصی در این حوزه برگزار شد.
در این مراسم دکتر هاشمی معاون هماهنگی و امور مجلس سازمان جهاددانشگاهی، دکتر زالی رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، دکتر فیض بخش موسس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، دکتر رنجبر مدیر کل آموزشی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و عباس برزگر کارآفرین برتر حوزه گردشگری به ایراد سخنرانی پرداختند.
دکتر هاشمی در افتتاحیه این رویداد گفت: جهاددانشگاهی همواره دغدغه اصلی در حوزه اشتغال جوانان داشته و رویدادهای کارآفرینی می تواند به دانشجویان در حوزه ایده پردازی و اشتغال کمک شایانی نماید.
وی همچنین افزود: در گردشگری حلقه های جداگانه داریم ولی این حلقه ها به شبکه تبدیل نشده اند که تبدیل به شبکه شدن آن ها سبب هم افزایی می گردد و این امر مستلزم خلاقیت، ایده پردازی و پشتکار دانشجویان و دانش آموختگان است که امیدواریم با بستر فراهم شده این مهم حاصل شود.
در ادامه، دکتر فیض بخش موسس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف صحبت خود را با این سوال آغاز کرد که کودکان ما وقتی درسشون به پایان میرسه باید چه کاری انجام دهند. به عبارتی وقتی بزرگ شدند می خواهند چه کاره بشوند؟
وی گفت: در دانشگاهها به دلیل شرایط اقتصادی این سوال هر روز در حال جدی تر شدن است . در گذشته دانشجویان سال آخر به این سوال می رسیدند، در صورتیکه در حال حاضر از همان ترم اول از خودشان می پرسند “بعد چه؟” و این موضوع جو بدی را به وجود می آورد که شخص به هیچ عنوان نمی داند چه باید بکند و واقیت امر این است که اگر صادق باشیم فارغ التحصیلان ما از جنبه ترس در بدترین شرایط هستند چون در دانشگاه به دانشجویان یاد می دهند چطور کار کارشناسی انجام بدهند اما به هیچ یک یاد نمی دهند که از درسی که می خوانند چطور درآمد زایی کنند.
در ادامه، ایشان چند راه حل به حاضران ارائه کردند.
عباس برزگر کارآفرین برتر حوزه گردشگری یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود. وی که زاده و ساکن یک روستای بسیار کوچک به نام «بزم» شهرستان بوانات در استان فارس است؛ هم اکنون در تدارک برپایی یک تور عشایری با ۱۵‌هزار سیاه چادر است. کارشناسان می‌گویند این تور می‌تواند درآمدزایی برزگر را به اندازه تمام صادرات نفت کشور برساند.
untitled
او با بزرگان طایفه‌های قشقایی و بختیاری به توافق رسیده است تا میهمانان خارجی را در سیاه چادرهایشان بپذیرند و هر خانواده عشایری در ازای پذیرایی از میهمانان‌درصدی از هزینه اقامت مسافران را دریافت کند.
حالا شهرت عباس برزگر به اندازه‌ای رسیده است که تمام ظرفیت هتل منحصر به فردش در ۳۶۵ روز ‌سال اشغال می‌شود. می‌گویند درآمدش تا ۵‌سال آینده به اندازه تمام صادرات نفت ایران خواهد رسید.
یونسکو در کتاب راهنمای گردشگری خود، تور عشایری او را به‌عنوان شگفت‌انگیزترین تجربه گردشگری در ایران معرفی کرده است و مسافران خارجی تا آخر ‌سال ۹۵ تمام سیاه چادرهایش را رزرو کرده‌اند.
وی این روزها مشغول آموزش خانواده‌های عشایری برای پذیرایی از میهمانان خارجی است. می‌گوید ۱۰۰ نفر از جوانان خانواده‌های عشایر زبان انگلیسی آموخته‌اند تا بتوانند به راحتی با میهمانان ارتباط برقرار کنند. آنها قرار است میهمانان خود را به تماشا و تجربه تمام روزمر‌گی‌های زندگی ایل قشقایی و بختیاری ببرند. میهمانان از دامنه‌های کوه بالا می‌روند و گیاهان دارویی می‌چینند. به صحرا می‌روند و در کنار چوپانها غذا می‌خورند. به سوگواری‌ها و جشن‌های عشایری دعوت می‌شوند. شبانه و در سکوت کوهستان به پیرمردهای نی انبان و سرنانواز گوش می‌دهند و کنار دارهای زمینی گلیم و گبه می‌نشینند و بر تارهای آن گره می‌زنند. قصه‌های جن و پری کهنسالان ایل و تجربه‌های شگفت انگیزشان از مواجهه با طبیعت را می‌شنوند و باورهایشان درباره تولد یک نوزاد جدید و رسوماتشان را تماشا می‌کنند.
برزگر می‌گوید، بیشتر مسافرانش از اسپانیا، پرتغال و لهستان می‌آیند و او درحال حاضر همان ۷۰۰ یورو برای هر شب اقامت در مجموعه‌اش را دریافت می‌کند.
او می‌گوید: تا ۵‌سال آینده کیفیت‌ها را با نظر کارشناسان بین‌المللی بالا خواهم برد و قیمت‌ها افزایشی نخواهد داشت.
برزگر پیش از این برای ۹‌هزار نفر از ساکنان روستای بزم شهرستان بوانات استان فارس اشتغال ایجاد کرده است و حالا ۱۵‌هزار خانواده دیگر در درآمد و کسب و کار او شریک می‌شوند.
او می‌گوید: تمام درآمدها به‌طور عادلانه بین مجموعه‌ام تقسیم می‌شود. از تمام صاحبان مشاغل و کالاها به‌طور مساوی خرید می‌کنم و آنها به این شیوه من احترام می‌گذارند و باکیفیت‌ترین کالاها را برای پذیرایی از میهمانانم آماده می‌کنند. مجموعه بزرگ او قدرشناس حسن نیت عباس برزگر هستند. روستاییان فقیر دهکده نه چندان حاصلخیز بزم حالا با کارآفرینی نمونه عباس و خانواده‌اش چند برابر گذشته درآمد دارند و مجموعه موفقی تشکیل داده‌اند.
مرد جوان روستایی که با نبوغ و خوش‌شانسی توانسته سرانجام صنعت توریسم ایران را به ایده‌آل‌های ارز‌آوری‌اش نزدیک کند کارش را با دستفروشی آغاز کرده است.
عباس می‌گوید:کار خاصی انجام ندادم تنها گردشگران خارجی را مانند اقوام و فامیل خودم در خانه پذیرایی کرده‌ام، با غذاهای محلی خودمان، چای آتشی، ماست و پنیر گوسفندی. البته میهمانان هم توقع زیادی نداشتند تنها می‌خواستند چند روز زندگی روستایی در ایران را تجربه کنند.
عباس برزگر میهمانانش را به تماشای علف‌چینی و میوه‌چینی روستاییان می‌برد، در عروسی‌ها و حنابندان‌های روستایی میهمان می‌کند و به شب‌نشینی‌های هم ولایتی‌هایش کنار آتش دعوت می‌کند. با آنها سیب زمینی کباب شده و چای آتشی می‌خورد. گاهی هم میهمانانش با او شیر می‌دوشند و کشک درست می‌کنند اما این تمام کاری نیست که خانواده برزگر انجام می‌دهند.
عباس ادامه می‌دهد: من با میهمانانم صادق هستم و هیچ‌وقت نخواستم آنها را فریب بدهم یا چند برابر قیمت واقعی چیزی را به آنها بفروشم. صنایع دستی و تمام سوغات روستایی که در فروشگاهم گذاشته‌ام برای مشتریان ایرانی و خارجی یک قیمت دارد. من از ناآگاهی آنها نسبت به بازار ایران و قیمت‌هایش سوءاستفاده نکرده‌ام. او می‌گوید: برای غذای میهمانانش سنگ‌تمام می‌گذارد.
۳
تمام غذاها از باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه محلی و روستایی تهیه می‌شوند. ۱۰ دقیقه پیش از غذا از مزرعه برای میهمانانش سبزیجات تازه می‌چیند و صبح‌ها قبل از طلوع آفتاب عسل تازه از کندو خارج می‌کند و سرمیز صبحانه می‌برد. میهمانانش در دفتر یادگاری هتلش نوشته‌اند «احساس می‌کنند در کنار خانواده خود زندگی می‌کنند.» و این تفاوت اساسی کسب و کار عباس برزگر با دیگرانی است که اعتماد مشتریان خود را خدشه‌دار می‌کنند.
ایشان عزت نفس – خودباوری- شناخت فرصت و …. را از مهمترین پارامترهای کارآفرینان دانسته و اشاره کردند اگر درست کار کنیم اندازه نصف جمعیتمون در روز توریست به ایران میاد . ما لیاقتش رو داریم و می توانیم به هدفمون برسیم و ثروتمندترین کشور جهان شویم .
مراسم اختتامیه این رویداد نیز پس از برگزاری کارگاههای آموزشی کسب و کار در این حوزه با حضور منتورها و خبرگان حوزه گردشگری و بعد از ارایه تیم ها، عصر روز جمعه ۲۸ آبان ماه با حضور مقامات مسئول از جهاددانشگاهی، دانشگاه تهران، مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان ایران، اساتید دانشگاه علم و فرهنگ، و سایر فعالان بخش خصوصی در این حوزه برگزار شد.
در این مراسم مهندس حاجیلو رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، مهندس یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان ایران، دکتر موسوی معاون اداره موسسه تحقیق و توسعه دانشمند سخنرانی کردند.
پنل علمی این رویداد نیز با حضور دکتر بیجندی، مهندس بسته نگار و دکتر پرچکانی در خصوص گردشگری خلاق و کسب و کارهای اینترنتی گردشگری تشکیل شد.
در ادامه شرکت کنندگان طی یک دقیقه ایده های خود را در حوزه های مختلف گردشگری بیان کرده و در پایان از مجموع ۳۸ ایده، ۸ ایده به عنوان ایده های برتر از سوی شرکت کنندگان انتخاب و در روز اول این رویداد با تشکیل تیم ها به پایان رسید.
جوایز اهدا شده توسط مجریان برگزاری و حامیان مادی و معنوی این رویداد به شرح ذیل می باشد:
۱- هماهنگی جهت اخذ حمایت از صندوق کارآفرینی امید
۲- تور تهرانگردی برای کلیه اعضاء تیم و خانواده های ایشان توسط مرکز گردشگری عملی و فرهنگی دانشجویان
۳- هدیه ویژه موسسه تحقیق و توسعه دانشمند
۴- کارت استفاده از تسهیلات و خدمات آموزشی مرکز آموزشهای تخصصی برای اعضای تیمهای اول تا سوم
در پایان پس از اهدای جوایز تیم ها و ایجاد فضایی مناسب جهت گفتگو شرکت کنندگان با منتورها، داوران و پنل علمی ساعت ۲۲ روز جمعه به فعالیت خود خاتمه داد.
تیم های برگزیده این رویداد با عناوی ذیل توسط تیم داوران انتخاب شدند:
تیم اول : مدیکال توریسم
تیم دوم : لباس محلی من
تیم سوم : گردشگری ورزشی
 
۴

پاسخ دهید

*