وزیر بهداشت در مراسم‌ سی و هفتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی:امیدوارم دولت دوازدهم از جهاد دانشگاهی حمایت بیشتری کند

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم دولت دوازدهم شاهد حمایت بیشتری از جهاد دانشگاهی و افزایش همکاری‌های این دو نهاد در حوزه‌های مختلف باشیم.

به گزارش ایسنا، حسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم سی‌ و هفتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اول انقلاب نام دو نهاد سپاه و جهاد نوشته شد، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب دانشجویان به دو گروه تقسیم شدن و گروهی سپاه و گروهی دیگرجهاد را تشکیل دادند.

وزیر بهداشت افزود: نام جهاد همواره با تلاش، نوآوری، خلاقیت و دانشگاه گره خورده است.

وی با بیان اینکه طی این سال‌ها راه پرمخاطره‌ای را گذرانده‌ایم، ادامه داد: مایه مباهات است که مردم هنوز از شعارها و اهداف انقلاب حمایت می‌کنند و با وجود برخی سختی‌ها، بدقولی‌ها و ندانم‌کاری‌ها پشتیبان انقلاب هستند.

هاشمی تصریح کرد: بخش خالی لیوان مواردی است که آرزوهای بسیار خوبی را در حوزه عدالت و رفاه اجتماعی و معیشت مردم داشتیم و به نوعی تعریف انقلاب اسلامی در تراز بین‌المللی و توجه به آحاد مردم بود. امروز گرفتارهای ما در قیاس با موفقیت‌هایمان زیاد نیست اما وقتی فی‌النفسه به مشکلات مردم نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که این گرفتاری‌ها کم هم نیست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برای رفع مشکلات ایمان و توکل به خدا و انگیزه‌های روزهای اول انقلاب مثمرثمر است و در وهله دوم نیز وحدت و یکپارچگی مردم می‌تواند ما را در راه دستیابی به آرزوها و اهدافمان کند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی وظیفه کشف استعدادها، انجام تحقیقات و به ثمر رساندن تحقیقات را از طریق اجرای طرح‌های ملی دارد، گفت: جهاد باید پیشگام نوآوری در کشور باشد که امیدواریم بتواند در این حوزه به خوبی نقش‌آفرینی کند.

هاشمی افزود: اگرچه دوستان در جهاد گلایه‌مند هستند اما به نظر می‌رسد نسبت به سال‌های ابتدایی انقلاب عرصه بازتر شده است و باید بدانیم همه نهادها اگر نوآوری نداشته باشند و دچار کم‌تحرکی و خمودگی شوند قطعا دچار زوال می‌شویم که جهاد نیز از این قاعده مستثنا نیست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدوارم نسل‌های جدیدی به جهاد وارد شود که البته این اتفاق تا حدودی افتاده است، اظهار کرد: اگر جهاد شیوه کاری مشخصی را انتخاب کند به موفقیت‌های بیشتری دست می‌یابد. درست است که تجهیزات، صنعت، پول و نیروی نظامی در پیشرفت موثر هستند اما علم تعیین‌کننده نهایی است.

وی همچنین با بیان اینکه جهاد در حوزه سلامت نیز اقدامات خوبی انجام داده و اگرچه بعضی از این اقدامات پراکنده بودند اما در مسیر خوبی قرار داشته‌اند، گفت: تاسیس دانشکده جدید و بیمارستان کاملا مجهز که موجب رونق پژوهش‌های رویان شود قطعا می‌تواند موفقیت‌های جهاد را چند برابر کند.

هاشمی تاکید کرد: امیدوارم در دولت دوازدهم شاهد حمایت بیشتر از جهاد باشیم و در عین حال نیز همکاری این دو نهاد در حوزه‌های مختلف افزایش یابد.

پاسخ دهید

*