ایجاد فناوری تولید انبوه لوله مغزی سیار برای خطوط نفت و گاز

  1. اخبـار
  2. اخبار گروه اتوماسیون
  3. ایجاد فناوری تولید انبوه لوله مغزی سیار برای خطوط نفت و گاز

 

طباطبایی مصاحبه991111 Recovered 1مدیر مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی از ایجاد فناوری تولید انبوه لوله مغزی سیار برای خطوط نفت و گاز کشور تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: هم‌چنین تولید چرخ مسی با جنسی از آلیاژ مس، کروم و زیرکونیوم و دستگاه سخت‌کن القایی برای محورهای فولادی تا اوایل سال آینده به نتیجه می‌رسد.

دکتر سید محمد طباطبایی در گفت‌و گو با ایسنا، از دستاوردهای مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی به مواردی چون نمونه کریستالیزاسیون برای کارخانجات فولاد، چرخ مسی برای کارخانجات تولید مس و فولاد و انواع ورق‌های آلیاژی برای صنایع خودروسازی اشاره کرد و گفت: البته تولید انواع آلیاژهای فلزی برای صنایع دفاعی از دیگر دستاوردهای این مرکز تحقیقاتی است.

وی که در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران متافو» سخن می‌گفت، با بیان این‌که همه این محصولات سفارش‌هایی بوده که منتج به نتیجه شده است، خاطرنشان کرد: در گروه پژوهشی این مرکز همه نیازهای آینده مواد اولیه آلیاژی بررسی می‌شود و براساس نیازهای موجود کارهای پژوهشی آغاز می‌شود.

مدیر مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی ادامه داد: پس از ساخت نمونه تولید نیمه صنعتی به بازار عرضه می‌شود.

طباطبایی افزود: چون تحقیقات زمان‌بر است و به تجهیزات و دستگاه‌های خاصی نیاز دارد اکثر کسانی که کار سفارش می‌دهند انتظار دارند با قیمت خارجی کار شود و هزینه تحقیقات پرداخت نمی‌شود این در حالی است که باید هزینه تحقیقات و تجهیزات لازم تأمین و حمایت شود.

وی به صاحبان صنایع داخلی توصیه کرد حتی پس از برطرف شدن تحریم‌ها این ارتباطات(ارتباط صنعت و مراکز پژوهشی داخلی) قطع نشود چون این مراکز بر روی این قراردادها و ارتباطات سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

مدیر مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی یادآور شد: صفحات ریفورمی کریستالیزاتور در سطح وسیع، آلیاژ یدمت، صفحات ورق‌های کویل(نازک)، بازیابی لوله‌های ریفورم برای صنایع پتروشیمی و سخت کار انفجاری برای ریل‌های قطار از دیگر برنامه‌های آینده مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران است.

 

لینک خبر ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.