از سوی انتشارات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف منتشر شد: کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن»

  1. از سوی انتشارات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف منتشر شد: کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن»
QR Code

کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن» دکتر مرتضی رحمانی، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی منتشر شد.

این کتاب با رویکرد تامین منبع درسی برای رشته های مهندسی، تالیف شده و سعی شده است تا سرفصل های عمده این درس را پوشش داده و نیاز ابزاری و فهم نظری روش های متداول را در معادلات دیفرانسیل برای دانشجویان مهندسی برآورده سازد.‎

از جمله ویژگی های کتاب حاضر‏، افزودن فصلی است که مربوط به کاربردهای مختلف معادلات دیفرانسیل در حوزه مهندسی‏، اقتصادی و اجتماعی است. در این فصل با ارائه کاربردهای متنوع سعی شده است تا ضرورت و اهمیت معادلات دیفرانسیل در زمینه های مختلف کاری برای دانشجو توضیح داده شود.

کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن» شامل پنج فصل می باشد که در اولین فصل، معادلات دیفرانسیل مرتبه اول خطی و غیر خطی و حالات خاصی از معادلات مرتبه اول غیر خطی ‏و همچنین معادلات دیفرانسیل مرتبه اول کامل همراه با عامل انتگرال مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم کتاب، معادلات دیفرانسیل مرتبه دو با ضرایب خطی ثابت و غیر ثابت مطالعه شده و در ادامه شرایط وجود جواب آنها بررسی شده است. در فصل سوم تبدیل لاپلاس و کاربرد آن در حل معادلات دیفرانسیل آمده است. درفصل چهارم روش توانی با ضرایب معین و ضرایب مجهول، عملگر فربینیوس و صورت های خاص از معادلات دیفرانسیل ارایه شده است و در فصل پنجم کاربردهای خاص از معادلات دیفرانسیل در مدل سازی پدیده های دینامیکی آمده است.

علاقمندان جهت تهیه ی کتاب « معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن » می توانند با انتشارات سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و با تلفن ۶۶۰۷۵۲۳۶ تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست