پیش امکانسنجی سه طرح تولید “دستگاه لوله مغزی سیار”، “کلاف لوله مغزی” و “موتور درون چاهی”انجام شد

  1. اخبار سازمان
  2. پیش امکانسنجی سه طرح تولید “دستگاه لوله مغزی سیار”، “کلاف لوله مغزی” و “موتور درون چاهی”انجام شد

مطالعات پیش امکانسنجی طرح ‏های تولید “دستگاه لوله مغزی سیار”، “کلاف لوله مغزی” و “موتور درون چاهی”،که توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی به پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف واگذار شده بود، توسط گروه پژوهشی مهندسی صنایع انجام شد.

در این سه طرح، توجیه‏ پذیری سناریوهای مختلف راه‏ اندازی کسب و کار تولید تجهیز مورد نظر، در ابعاد چندگانه بازار، فنی، مالی و اقتصادی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و سناریوی برتر معرفی گردید.

در بُعد بازار، ضمن بررسی و تحلیل وضعیت استراتژیکی، ظرفیت‏های بالقوه تولید و بهره‏ برداری در کشور، عرضه و تقاضای داخلی و بین‏ المللی (منطق ه‏ای و فرامنطق ه‏ا) و رقبا، پیش‏بینی‏ های کوتاه ‏مدت و بلند‏مدت وضعیت آتی بازار تجهیز صورت گرفت.

در بُعد فنی، ضمن تحلیل، اولویت‏ بندی و تهیه برنامه اجرای مقدماتی گزینه‏ های فنی تعیین شده برای هر یک از سناریوها (شامل گزینه‏ های محل اجرا، گزینه‏ های فناوری و روش‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ های اجرا)، نحوه تامین دانش فنی برای هر یک از سناریوها پیش ‏بینی شده است.

در بُعد مالی و اقتصادی نیز، با برآورد و تحلیل نرم‏ افزاری هزینه درآمد، سناریوها اولویت ‏بندی شده ‏اند. در نهایت، با لحاظ کردن اولویت ‏ها در سه بُعد بازار، فنی و اقتصادی، سناریوی برتر برای راه‏ اندازی کسب و کار تولید تجهیز مورد مطالعه پیشنهاد شده است.

مطلب قبلی
انعقاد قرارداد فروش ۳۹ مجموعه از تجهیزات ریل باس به شرکت ایریکو
مطلب بعدی
تصویب طرح گروه پژوهشی متالورژی در شورای بررسی نهایی طرح‌های جهاددانشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست