• انجام پروژه بررسی و تحلیل و تقویت سازه فلزی پیش ساخته برای استقرار نمایشگاه های موقت سازه فلزي آلومينيومي1
  •  ارائه طرح ایجاد شهرک صنعتی High Tech
  • تولید قطعات خاص با استفاده از روشهای خاص شکل دهی
  •  خدمات Swaging و Rotary Forge
  • طراحی و ساخت دستگاه ماشین مخصوص شکل دهی برای دستیابی به اهدافی همچون صرفه جویی در مصرف مواد، سرعت بالای تولید، کاهش هزینه تولید و بهبود کیفیت محصول
  • بررسی انتقال حرارت مذاب حین انجماد آلومینیوم در  Die Casting

 

انجام پروژه بررسی و تحلیل و تقویت سازه فلزی پیش ساخته برای استقرار نمایشگاه های موقت سازه فلزي آلومينيومي كه با هدف استفاده در داربست طراحي شده است، در دو بخش متالورژيكي و مكانيكي مورد بحث قرار گرفت. در بخش متالورژيكي، درباره مواد مورد استفاده و انواع روش هاي جوشكاري آلومينيوم و فولاد و مزايا و معايب هر روش بررسی شد و در بخش مكانيكي، ابتدا با نرم افزار SOLIDWORK سازه طراحي گرديد و سپس با نرم افزار ANSYS، مدل سازه تحلیل و بار مجاز سازه تعیین شد.

ارائه طرح ایجاد شهرک صنعتی High Tech

تولید قطعات خاص با استفاده از روشهای خاص شکل دهی

ساخت و تولید انواع قطعات مصرفی یکی موضوعات رایج و گسترده در صنایع مختلف می باشد. با پیشرفت و تکوین تکنولوژی های جدید و متنوع، رقابت در تولید قطعات با کیفیت و در عین حال در زمان کم، بسیار سخت و حیاتی شده است. در عین حال هزینه تولید بعنوان اصلی ترین پارامتر رقابتی همواره و در هر زمانی بسیار حائز اهمیت می باشد. تولید این قطعه ها در صنایع مربوطه با استفاده از فرم دهی قرص ورق آلومنیومی و در ١١ مرحله انجام می گردد. در این پروژه ساخت قطعات در ٣ مرحله انجام شد که باعث کاهش هزینه ها و افزایش سرعت تولید شد.

خدمات Swaging و Rotary Forge
فن آوری سنبه کاری (Swaging) برای شکل دهی دقیق قطعات دوار لوله ای شکل دوار به طور گسترده ای در صنایع خودرو، هوانوردی و هوافضا استفاده می گردد. در این فرآیند قالب ها (سنبه ها) بصورت متحدالمرکز اطراف قطعه کار چیده می شود و در راستای شعاعی با فرکانس بالا و جابجایی پایین، حرکت نوسانی انجام می دهد.
مکانیزم می تواند شامل چهار سنبه باشد که در شیار های محور اصلی قرار می گیرد، چرخش محور اصلی باعث برخورد سنبه ها به ساچمه های تحریک شده که در یک رینگ بیرونی اطراف محور صلی قرارگرفته اند. این برخورد عامل حرکت نوسانی رفت و برگشتی در محور شعاعی محور اصلی می باشد. در نهایت برخورد قالب ها به محیط خارجی قطعه و اعمال نیرو روی آن بصورت شعاعی باعث کاهش قطر قطعه و شکل دهی آن متناسب با فرم قالب ها می گردد.

طراحی و ساخت دستگاه ماشین مخصوص شکل دهی برای دستیابی به اهدافی همچون صرفه جویی در مصرف مواد، سرعت بالای تولید، کاهش هزینه تولید و بهبود کیفیت محصول این دستگاه بر اساس نیاز و عملیات تولید طراحی و ساخته شد. این دستگاه برای شکل دهی دقیق قطعات لوله ای شکل مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی انتقال حرارت مذاب حین انجماد آلومینیوم در Die Casting
Die Casting یک روش ریخته گری برای تولید انبوه قطعات با شکل پیچیده است و این روش به دلیل ایجاد دقت ابعادی مناسب به طور گسترده در صنعت استفاده می شود. در این پروژه، انتقال حرارت در قطعه حین ریخته گری با استفاده ازنرم افزار MATLAB و ProCAST بررسی شد.