جهاددانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. جهاددانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور
اخبار سازمان
QR Code
جهاددانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور

 

رییس جهاددانشگاهی با بیان اینکه واحدهای جهاددانشگاهی در دوران دفاع مقدس، تا حدودی در زمینه فعالیت های دفاع مقدس فعال بودند، اظهار داشت: جهاددانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور بود و در این بین جهاددانشگاهی صنعتی شریف بیشترین سهم را در انجام فعالیت‌های مربوط به دفاع مقدس به عهده داشت و فعالیت‌های ارزشمندی در این زمینه انجام داده است و هم اکنون نیز فعالیت های خوبی در این زمینه دارد.

… دکتر طیبی، جهاددانشگاهی صنعتی شریف را از جمله واحدهایی عنوان کرد که از ابتدای شروع فعالیت بسیار خوب کار کرد و کارهای ارزنده‌ای در دوران دفاع مقدس انجام داد و عمده فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه دفاع مقدس از این واحد آغاز و به سرانجام رسید.

… وی با تقدیر از تلاش‌های مهندس حاجیلو در طول مدتی که ریاست سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف را به عهده داشتند و با تبریک شروع به کار دکتر آخوندی در سمت سرپرست این سازمان، بر استفاده از حداکثر توان و تجربه همکارانی که در گذشته در این سازمان زحمت کشیدند و منشأ اثر برای جهاد دانشگاهی و کشور بودند، تاکید کرد و وجود برخی از مشکلات را متأثر از وضعیت و شرایط پیش آمده در کشور بیان کرد و گفت: وضعیت به گونه‌ای است که از توانمندی و ظرفیت جهاد دانشگاهی به خوبی استفاده نشده است. ولی ما باید کار گذشتگان خود را قدر بدانیم و احترام بگذاریم. همکاران با تجربه جهادی هم باید همراه مدیران امروز باشند تا بتوانیم کارهای بزرگ‌تری را در سطح کشور به نتیجه برسانیم.

دکتر طیبی با بیان اینکه در سطح واحدهای جهاددانشگاهی، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف متولی فعالیت در زمینه‌ی صنعت خودرو انتخاب شده است و مسئولیت پیگیری فعالیت‌های آن به عهده‌ی مهندس حاجیلو می‌باشد، گفت: مباحث مربوط به صنعت خودرو به این سازمان واگذار شده است و ان‌شاءالله سعی خواهد شد این موضوع فقط در این سازمان نگه داشته نشود و از همه توان واحدهای جهاد دانشگاهی استفاده شود و در زمینه‌های دیگر که ۷ یا ۸ حوزه‌ی اصلی فعالیت‌های کشور را شامل می‌شود و مسائل و مشکلات کشور در آن زمینه‌ها در حال بررسی است، دیگر واحدهای جهاد دانشگاهی فعال شوند و نقش مؤثری ایفا کنند.

وی، مباحث مربوط به حوزه اتوماسیون، برنامه ریزی در حوزه کشاورزی، کشت گلخانه‌ای و مزارع مدرن را از دیگر زمینه‌هایی ذکر کرد و افزود: جهاد دانشگاهی، به خصوص جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با توجه به تجربیات خوبی که دارد، می‌تواند نقش پر رنگ تری در جهت رفع مشکلات و موانع موجود در این حوزه‌ها داشته باشد.

در ادامه این مراسم، مهندس حاجیلو گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای سازمان در دوران ریاست خود ارائه کرد.

تقویت ارتباط با صنعت به خصوص صنایع دفاعی کشور، صنعت نفت و مباحث مربوط به فعالیت‌های این سازمان در زمینه‌ی سیستم لوله مغزی سیار، سیستم‌های میترینگ که قراردادی نیز در این زمینه طی ماه گذشته منعقد شده است، تقویت ارتباط با صنعت ریلی، ساماندهی مجدد مراکز و گروه‌ها از جمله‌ی فعالیت‌هایی بود که مهندس حاجیلو به آن اشاره کرد.

مهندس حاجیلو از تبدیل مرکز هوافضای سازمان به یک مرکز دانش بنیان، ارتقا کیفیت فعالیت گروه‌های پژوهشی و کسب چند رتبه برتر از دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی، احیای پژوهشکده توسعه تکنولوژی، ارتقا کمی و کیفی فعالیت‌های آموزشی، توسعه آزمایشگاه‌های این سازمان که بیش از یک و نیم میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری شده است، جوانگرایی، محصول گرایی در سازمان که بنا به گزارش ایشان، از یک محصول در ابتدای ریاست ایشان به ۱۰ محصول در سالجاری رسیده است، تقویت ارتباط با گروه‌های دانشجویی و انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی با دانشگاه صنعتی شریف و احیای صندوق وام سازمان جهاد شریف را به عنوان بخشی دیگر از دستاوردهای ۴ ساله گذشته نام برد.

در ادامه مراسم تودیع و معارفه و همچنین مراسم گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که امروز ۱۵ بهمن ماه در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد، دکتر آخوندی سرپرست سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، با تبریک ایام الله دهه فجر و تقدیر و تشکر از حضور آقای دکتر طیبی در این مراسم و تقدیر از زحمات آقای مهندس حاجیلو گفت: با کمک همه ی همکاران، در جهت ارتقا کیفی و کمی فعالیت‌های سازمان جهاد دانشگاهی شریف تلاش خواهیم کرد تا آنرا به جایگاهی که قرار داشته است و حتی فراتر از آن برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که هم اکنون به دلایل مختلف منطقه‌ای و جهانی به وجود آمده است، گفت: مسیر فعالیت‌های ما برای رسیدن به قله‌ی موفقیت دارای پستی و بلندی‌هایی است، که ان‌شاءالله با همراهی همه کسانی که دلسوز سازمان ما، جهاددانشگاهی و کشورمان هستند، این موانع را پشست سر بگذاریم تا شرمنده آقا امام زمان (عج) و ملت بزرگ ایران و جهادگران زحمتکش نشویم….

متن کامل خبر در لینک زیر:

منبع خبر ایسنا