از سوی انتشارات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف منتشر شد: کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن»

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. از سوی انتشارات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف منتشر شد: کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن»
اخبار سازمان
QR Code

کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن» دکتر مرتضی رحمانی، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی منتشر شد.

این کتاب با رویکرد تامین منبع درسی برای رشته های مهندسی، تالیف شده و سعی شده است تا سرفصل های عمده این درس را پوشش داده و نیاز ابزاری و فهم نظری روش های متداول را در معادلات دیفرانسیل برای دانشجویان مهندسی برآورده سازد.‎

از جمله ویژگی های کتاب حاضر‏، افزودن فصلی است که مربوط به کاربردهای مختلف معادلات دیفرانسیل در حوزه مهندسی‏، اقتصادی و اجتماعی است. در این فصل با ارائه کاربردهای متنوع سعی شده است تا ضرورت و اهمیت معادلات دیفرانسیل در زمینه های مختلف کاری برای دانشجو توضیح داده شود.

کتاب «معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن» شامل پنج فصل می باشد که در اولین فصل، معادلات دیفرانسیل مرتبه اول خطی و غیر خطی و حالات خاصی از معادلات مرتبه اول غیر خطی ‏و همچنین معادلات دیفرانسیل مرتبه اول کامل همراه با عامل انتگرال مورد بررسی قرار گرفته است.

در فصل دوم کتاب، معادلات دیفرانسیل مرتبه دو با ضرایب خطی ثابت و غیر ثابت مطالعه شده و در ادامه شرایط وجود جواب آنها بررسی شده است. در فصل سوم تبدیل لاپلاس و کاربرد آن در حل معادلات دیفرانسیل آمده است. درفصل چهارم روش توانی با ضرایب معین و ضرایب مجهول، عملگر فربینیوس و صورت های خاص از معادلات دیفرانسیل ارایه شده است و در فصل پنجم کاربردهای خاص از معادلات دیفرانسیل در مدل سازی پدیده های دینامیکی آمده است.

علاقمندان جهت تهیه ی کتاب « معادلات دیفرانسیل و کاربرد های آن » می توانند با انتشارات سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و با تلفن ۶۶۰۷۵۲۳۶ تماس حاصل نمایند.

2 دیدگاه.

  • شماره تلفنی که درج کردید کسی جواب نمیده. امکان خرید اینترنتی این کتاب نیست؟

    • همکاران ما از روز شنبه تا پایان وقت اداری چهارشنبه (۱۶:۴۵) پاسخگوی تماس با شماره ذکر شده در خبر، هستند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.