اعطای مجوز انجام آزمون های استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات، از سوی سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیوئی کشور به سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. اعطای مجوز انجام آزمون های استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات، از سوی سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیوئی کشور به سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

مدیر مرکز خدمات تخصصی پدافند غیرعامل سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با اعلام خبر اعطای مجوز انجام آزمون های استاندارد ایمنی تجهیزات فناوری اطلاعات بیان داشت: با توسعه و ارتقاء کیفیت فعالیتها و دریافت مجوزهای لازم، زمینه تحقق برنامه ی این مرکز برای تبدیل شدن به مرجعی برای ارائه مشاوره در کل کشور در آینده نزدیک مهیا شده است.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا عابدی با اشاره به اینکه مرکز خدمات پدافند غیرعامل هم اکنون در زمینه مشاوره، طراحی، اجراء، پشتیبانی و برگزاری دوره های آموزش سامانه های حفاظتی، امنیتی و ایمنی فعالیت می کند، گفت: این مرکز با بهره گیری از آزمایشگاه مجهز و توانمندی های خود، علاوه بر ارائه خدمات به سازمان ها، بانکها و نهادها و موسسات دولتی و غیر دولتی، با دریافت گواهینامه «تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار در زمینه آزمون های ایمنی و EMC از سازمان ملی استاندارد ایران، از سال ۱۳۹۵با این سازمان همکاری می کند.

وی افزود: آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی هوشمند، موفق شد تائید صلاحیت آزمایشگاه همکار بابت تعیین معیار مصرف انرژی و دستور العمل برچسب انرژی برای تجهیزات اداری وتجهیزات تصویر پردازی را در سال ۱۳۹۶دریافت کند.

مدیر آزمایشگاه سامانه هوشمند پدافند غیرعامل، با اشاره به امکانات تخصصی این آزمایشگاه اظهار داشت: طی یکسال گذشته بیش از ۱۳۵دستگاه دوربین و ۱۸ دستگاه DVR مورد آزمون و بررسی قرار گرفته است که نتایج آزمون ها بصورت گواهینامه تائید و یا عدم انطباق نمونه به مراجع ذیصلاح اعلام و ارسال شده است.

مدیر مرکز خدمات پدافند غیرعامل گفت: با وجود امکاناتی چون آزمایشگاه تخصصی،تجربیات موفق، تقدیر نامه ها و تائید و رضایت کارفرمایان مختلف دولتی و خصوصی و همچنین دریافت مجوزهای لازم از قبیل مشاوره آموزشی و پژوهشی از سازمان پدافند غیر عامل کشور، گواهی همکاری در زمینه انرژی، همکار استاندارد در زمینه کل IT، مجوز آزمونهای ایمنی تجهیزات فن آوری اطلاعات از سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیوئی کشور، می توان با رویکردی تخصصی در حوزه سامانه های امنیت الکترونیک در پروژه های استراتژیک در این زمینه قدم برداشت.

وی افزود: این مرکز در تلاش است باتوجه به بازدید مدیران حراست نهاد ریاست جمهوری از مرکز و آزمایشگاه، نسبت به دریافت تائید از این نهاد، به عنوان مرجعی در زمینه ارائه مشاوره و خدمات به وزارتخانه ها، نهادها و موسسات کل کشور قرار گیرد. همچنین فعالیت های پژوهشی در زمینه پدافند غیر عامل را در سال آینده انجام دهد.

حمیدرضا عابدی ضمن تشکر از حمایتهای انجام شده در زمینه تجهیز و توسعه آزمایشگاه های تخصصی سامانه های الکترونیکی هوشمند افزود: با توجه به نیاز کشور و اهمیت پدافند غیرعامل برای کاهش آسیب ها بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی، انتظار از مراکز و آزمایشگاه هایی مثل آزمایشگاه های این سازمان بالا می باشد که پاسخگویی به این انتظارات، نیازمند حمایت بیش از پیش مسئولان جهاددانشگاهی از این مرکز و آزمایشگاه های آن است.

مدیر مرکز خدمات پدافند غیرعامل، همکاری و همدلی و برنامه ریزی و استفاده از نیروهای دلسوز و متخصص، بالا رفتن قدرت انعطاف در ارائه خدمات به مشتریان و همچنین ارزیابی نیاز کشور را از عوامل موثر در موفقیت این مرکز و آزمایشگاه های آن عنوان کرد و گفت: امیدوارم با حمایت مدیران ارشد سازمان و دیگر همکاران بتوانیم با تقویت همدلی، تدوین استراتژی سازمانی و طراحی چشم اندازی روشن برای کارکنان، موفقیت های بیشتری را رقم بزنیم.

لینک خبر ایسنا