بهره مندی دانشجویان از ۲۰ درصد تخفیف خدمات آزمایشگاه متالورژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. بهره مندی دانشجویان از ۲۰ درصد تخفیف خدمات آزمایشگاه متالورژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

 

برای دریافت خدمات آنالیز شیمیایی و تهیه تصویر با استفاده از میکروسکوپ الکترونی ( SEM ) آزمایشگاه متالورژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

دانشجویان تمامی دانشگاه های کشور می توانند از ۲۰ درصد تخفیف این آزمایشگاه استفاده نمایند.

آنالیز قطعات فلزی با ابعاد بسیار کوچک تا بزرگ (حداکثر mm 70 ×۷۰×۵۰ )، آنالیز فازها و ذرات موجود در ریز ساختار، تهیه آنالیز تصویری X-ray map ، تعیین جنس پوشش های فلزی و بررسی سطوح شکست از جمله ی خدماتی است که آزمایشگاه متالورژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با تخفیف به دانشجویان ارائه می کند.

میکروسکوپ الکترونی ( SEM ) این آزمایشگاه مجهز به سیستم های EPMA و WDS جهت آنالیز عناصر سنگین تر از Al در کلیه مواد فلزی و غیر فلزی می باشد.

آزمایشگاه متالورژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به عنوان زیرمجموعه گروه پژوهشی مهندسی متالورژی پژوهشکده توسعه تکنولوژی این سازمان، فعالیت های خود را در سال ۱۳۶۰ با هدف حمایت از پروژه های دفاعی کشور آغاز نمود.
به تدریج با گسترش امکانات آزمایشگاه متالورژی، خدمات به صنایع دیگر از جمله خودروسازی، نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم و غیره ارائه گردید.
این آزمایشگاه در سال های اخیر با اخذ گواهینامهISO 17025، تأییدیه صلاحیت از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و مراجع ذیصلاح شرکت های خودروسازی، شرکت ملی گاز ایران و چند شرکت فعال در صنعت نفت وبا بهره برداری از دستگاه های پیشرفته، سطح کیفی و کمی خدمات آزمایشگاه متالورژی را در زمینه های کوانتومتری، میکرو سختی سنجی، متالوگرافی، ماکرو سختی سنجی، میکروسکوپ الکترونی (SEM)، آزمون های غیرمخرب، کربن-گوگرد گیریLECO، مذاب ریسی (Melt Spinning)، آزمایش کشش-فشار-خمش، ذوب و آلیاژسازی القایی، آزمایش ضربه شارپی و ریخته ریسی (PFC) ارتقاء یافته است.
 آزمایشگاه متالورژی
شماره تماس آزمایشگاه:۲-۶۶۰۷۵۲۰۱