با حضور استاندار اردبیل در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، بررسی شد: امکان بازیافت پسماند و زباله‌های شهری استان اردبیل

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. با حضور استاندار اردبیل در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، بررسی شد: امکان بازیافت پسماند و زباله‌های شهری استان اردبیل
اخبار سازمان
QR Code
اسناندار اردبیل 1

امکان بازیافت پسماند و زباله‌های شهری استان اردبیل در جلسه ای با حضور استاندار اردبیل و متخصصان پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف بررسی شد.

اکبر بهنام جو در جلسه بررسی امکان بازیافت پسماند و زباله‌های شهری استان اردبیل که با حضور متخصصان پژوهشکده توسعه تکنولوژی جهاددانشگاهی صنعتی شریف در این سازمان برگزار شد،بر لزوم بازیافت اصولی و بهداشتی زباله‌ تاکید کرد و افزود: برای تمام مراحل تولید، تفکیک، جمع آوری و دفن زباله باید از شیوه ‌های مدرن و بروز استفاده شود.

استاندار اردبیل گفت: حفظ محیط زیست و ایجاد محیطی بهداشتی برای حیات شهروندان اردبیلی نیازمند اجرای برنامه علمی و عملی مناسب برای دفع و بازیافت زباله ‌ها است.

او اظهارداشت: دفع غیراصولی زباله و پسماند یکی از عوامل تهدید کننده بهداشت عمومی و فضای سبز استان است و برای رفع این مشکل باید تلاش شود.

وی افزود: در راستای عملیاتی کردن مفاد تفاهم‌ نامه همکاری جهاد دانشگاهی و استانداری اردبیل، طرح بازیافت پسماند و زباله‌ های شهری استان اردبیل در قالب پروژه “طراحی و راه‌اندازی واحد تبدیل زباله تر به کمپوست” توسط جهاد دانشگاهی واحد اردبیل و با مشارکت پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف اجرایی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل نیز در این جلسه زباله و پسماند را خطر بزرگی برای محیط زیست دانست.

بهروز ندایی افزود: با این زباله تولیدی روزانه می ‌توان ضمن صرفه ‌جویی در مصرف منابع طبیعی از آن برای تولید محصولات جدید استفاده کرد که با فناوری‌ های مدرن، این امر در جهان انجام شده و ما هم می‌ توانیم از این فناوری در استان برای بازیافت زباله استفاده کنیم.

این جلسه ۳ مهرماه در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد.