امضای قرارداد همکاری شرکت پایانه های نفتی ایران و سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. امضای قرارداد همکاری شرکت پایانه های نفتی ایران و سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف
بر اساس این قرارداد، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در زمینه ی بومی سازی سیستم های الکترونیکی دستگاه فلوکامپیوتر سامانه های میترینگ با شرکت پایانه های نفتی ایران همکاری می کند.
معاون پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با اشاره به نتایج اجرای این طرح اظهار داشت:: اندازه گیری مقدار بارگیری و یا تخلیه سیالات نفتی و فرآورده های آن در اسکله های نفتی، اندازه گیری مقدار انتقال نفت و فرآورده های آن در مراکز توزیع به تانکرها و غیره و مهیا شدن امکان بومی سازی ساخت تجهیزات مشابه بخشی از نتایج این طرح می باشد.
دکتر مردانی افزود: با اجرای موفقیت آمیز این طرح، کشورمان در مقابل مشکلات ناشی از عدم فروش تجهیزات از طرف تولیدکنندگان بین المللی آن مصونیت یافته و با تولید این قطعات، شاهد کاهش واردات و ایجاد امکان صادرات این تجهیزات خواهیم بود.
فلوکامپیوتر یک دستگاه محاسباتی الکترونیکی است که الگوریتم های محاسباتی ویژه و دقیقی در آن تعبیه شده است تا با دریافت سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال از سنسورهای دما، فشار، دانسیته و فلومتر، محاسبات مربوطه طبق استانداردهای جهانی، حجم و وزن سیال را مطابق با شرایط استاندارد و پایه محاسبه می کند.