امضاء قرارداد بین شرکت پایانه های نفتی ایران و سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. امضاء قرارداد بین شرکت پایانه های نفتی ایران و سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران با امضاء قراردادی، طراحی و ساخت کارت های الکترونیکی کنترلر دستگاه نمونه گیر خودکار پایانه های نفتی شمال و عسلویه را به سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف واگذار کرد.

همزمان با هفته پژوهش، یکشنبه سوم دی ماه، در نشستی با حضور مهندس موسوی مدیر عامل و چند تن از مدیران شرکت پایانه های نفتی ایران با مهندس حاجیلو رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و چند تن از مدیران این سازمان، قرارداد”طراحی و ساخت کارت های الکترونیکی کنترلر دستگاه نمونه گیر خودکار پایانه های نفتی شمال و عسلویه ” به امضاء رسید.

مهندس موسوی مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران در جلسه امضاء قرارداد همکاری با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف گفت: شکوفایی و اعتلای کشور جمهوری اسلامی ایران فقط از مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و ساخت داخل است.

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران با تاکید بر اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران از نظر دانش فنی و علمی توانمندی بسیار بالایی دارد اظهار داشت: مدیران شرکت پایانه های نفتی ایران به ساخت داخل اعتقاد دارند و وقتی نیازی مطرح می شود، ابتدا راه پاسخ به این نیاز را در گستره ی جغرافیایی کشور خودمان بررسی می کنیم. می دانیم که می توانیم و این توانستن را قبلا دیده و تجربه کرده ایم. دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور در حوزه ی صنعت نفت کارهای بسیار بزرگی انجام داده اند.

مهندس موسوی با اشاره به اهمیت تدوام همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی صنعتی شریف گفت: در خلال این همکاری ها، برخی از دستگاه های حساس الکترونیک، در داخل کشور ساخته شده است. این تجهیزات از جمله تجهیزاتی است که دربحث تحریم، یک نقطه آسیب پذیر برای کشور است. ولی الحمدلله با توافقاتی مثل همین قرارداد، تمام حیله ها ی دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی ایران دارد، بی اثر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: موضوعی که همکاران ما در شرکت پایانه های نفتی ایران در قالب این قراردادها به طور خیلی جدی پیگیر هستند و انجام می دهند این است که معتقدند موضوع اشتغال از همین بستر حتما باید حل شود و همچنین بحث خروج ارز بی رویه مطرح است که در قالب این قراردادهای داخلی با دانشگاه ها و صنایع داخلی، از آن جلوگیری می شود. فعالیتهایی که در طول سالهای گذشته شاهد آن بودیم به خوبی نشان داد که در کشور ما به بحث دانش فنی بسیار اهمیت می دهند. این را باید ما با وحدت بین صنعت و دانشگاه نشان دهیم. حمایت مسئولان از این حرکت منجر به نهادینه شدن فرهنگ خودباوری در صنعت و مراکز صنعتی کشور می شود.

مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران با ابراز رضایت از همکاری های گذشته ی این شرکت با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف افزود: ما کار مشترکی را با شما انجام دادیم که نتیجه ی بسیار خوبی داشت و در بازدیدهایی که مسئولان از مراکز اندازه گیری و کنترلر این شرکت دارند، این موضوع همکاری موفقیت آمیز با جهاد دانشگاهی در زمینه ی ساخت داخل به عنوان یکی از مصادیق همکاری صنعت و دانشگاه مطرح می شود.

در ابتدای این نشست، مهندس حاجیلو به معرفی فعالیتهای سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف پرداختند. همچنین دکتر مردانی معاون پژوهشی این سازمان در ارتباط با تعدادی از پروژه های اجرا شده در حوزه ی نفت، گاز و پتروشیمی که در طول چند سال گذشته در این سازمان انجام شده است، توضیحاتی را ارائه کردند.

در حاشیه ی این نشست، میهمانان از مرکز خدمات تخصصی هوافضا، آزمایشگاه لایه نشانی و میکروالکترونیک، آزمایشگاه الکترونیک و از نمایشگاه دائمی معرفی محصولات و خدمات مراکز و گروه ها و آزمایشگاه ها در سالن همکف ساختمان شهید مهرداد بازدید کردند.

گفتنی است، طراحی و ساخت سیستم‌های کنترل و تست توربین، طراحی و ساخت دستگاه لوله مغزی سیار، طراحی و ساخت سامانه‌های میترینگ(فلو کامپیوتر)، طراحی و ساخت ابزارهای درون چاهی(موتور حفاری، اورشات، جار هیدرولیکی)، ارائه خدمات مهندسی و کنترل کیفی تجهیزات سرچاهی و طراحی و ساخت دستگاه شستشوی آلتراسونیک مبدل‌های حرارتی بخشی از فعالیتهای سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در حوزه ی نفت وگاز در چند سال اخیر می باشد.