پذیرش 4 شرکت دانش‏ بنیان در مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) سازمان جهاددانشگاهی صنعتی‏ شریف

  1. اخبـار
  2. پذیرش 4 شرکت دانش‏ بنیان در مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) سازمان جهاددانشگاهی صنعتی‏ شریف

در راستای توسعه فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه که به عنوان بخشی از برنامه‌‏های دارای اولویت سازمان جهاددانشگاهی صنعتی‏ شریف در طول یکسال گذشته در دست پیگیری و اجرا بوده است، تاکنون چهار شرکت پذیرش شده و سه شرکت استقرار پیدا کرده‌اند.

پذیرش 4 شرکت دانش‏ بنیان در مرکز نوآوری و شتابدهی (منش) سازمان جهاددانشگاهی صنعتی‏ شریفرئیس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی ‏شریف در این زمینه اظهار داشت: زیست بوم نوآوری نخبگان جهاددانشگاهی که هدف آن فعال‏سازی فضای کسب و کارهای فناور و نوپاست، با جذب و استقرار شرکت‏ها در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاددانشگاهی صنعتی‏ شریف، فعالیت خود را آغاز کرده  است.

دکتر مردانی با اشاره به اینکه حضور شرکت‏‌های جدید در سازمان، علاوه بر کمک به شکل‌‏گیری فضای تبادل تجارب در زمینه  فعالیت‌‏های تخصصی مرتبط، فرصت خوبی برای شناسایی و جذب نیروی ماهر و جوان با ایده‌‏های جدید است، افزود: حضور این شرکت‏ها علاوه بر اینکه به بهبود فرهنگ و زمینه‌های کاری سازمانی کمک می‌‏کند، برای شرکت‏‌های مستقر نیز مزایایی چون تأثیرپذیری از فرهنگ و بهره‏‌گیری از تجربه و دانش اعضا و برند جهاددانشگاهی صنعتی‏ شریف را در پی دارد.

وی گفت: جهاددانشگاهی صنعتی ‏شریف، با حضور در ناحیه نوآوری شریف، می‌تواند در خصوص ارتباط شرکت‌‏های دانش‏‌بنیان با صنایع مختلف و توسعه بازار محصولات و دستاوردهای این شرکت‌‌‌‌‌‌ها،  به خوبی ایفای نقش نماید.                 

رئیس جهاددانشگاهی صنعتی شریف با اشاره به آغاز فعالیت مرکز نوآوری و شتاب دهی (منش)، اظهار داشت: این مرکز با هدف پذیرش و استقرار شرکت‌ها و هسته‌های نوآور و فناور در حوزه هوش مصنوعی مبتنی بر اینترنت اشیاء فعالیت می‌نماید.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف که با هدف راه‌اندازی مجتمع نوآوری جهاددانشگاهی صنعتی شریف برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فناور و تیم‌های نوآور، انجام شده است، افزود: در نظر است تا با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و نیز معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نسبت به ایجاد برج نوآوری در مجموعه جهاددانشگاهی صنعتی شریف اقدام گردد که اقدامات اولیه انجام شده و اقدامات اجرایی در دست اجرا است.

گفتنی است شرکت هوش ژرف شریف، شرکت هوشمندآرمان هماره و شرکت پیشگامان پرواز پاسارگاد در حال حاضر در مرکز منش مستقر شده‌‏ا‌ند.

خبر ایسنا

جهاددانشگاهی

خبر سینا پرس

سازمان تجاری سازی