مجری سامانه های نوین آبیاری: افزایش راندمان سامانه‌های نوین آبیاری نیازمند آموزش بهره‌برداران است

  1. اخبار سازمان
  2. مجری سامانه های نوین آبیاری: افزایش راندمان سامانه‌های نوین آبیاری نیازمند آموزش بهره‌برداران است

مجری سامانه‌های نوین آبیاری کشور گفت: افزایش راندمان و عمر مفید سامانه‌های نوین آبیاری، نیازمند آموزش بهره‌برداران و نظارت بر کیفیت تجهیزات و فناوری‌های مورد استفاده است.

مهندس عباس زارع مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری سامانه های نوین آبیاری کشور در جلسه ای که با حضور مشاور معاون آب و خاک و قائم مقام مجری سامانه های نوین آبیاری و رئیس، معاون پژوهشی، سرپرست پژوهشکده توسعه تکنولوژی و مدیر مرکز توسعه تکنولوژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد، با اشاره به اهمیت افزایش بهره وری در مصرف آب کشاورزی و روند توسعه طرح های سامانه های نوین آبیاری در سطح کشور و حمایت های صورت گرفته از سوی دولت، اظهار داشت: باتوجه به حجم بالای طرح های آبیاری نوین، حدود ۸۰ درصد حجم این طرح ها را لوازم، تجهیزات، فناوری و ماشین های آبیاری تشکیل می دهند.

 

وی با تاکید برضرورت افزایش راندمان و عمر مفید سامانه های نوین این طرح ها افزود: در الویت قرار دادن موضوعات ترویج و آموزش بهره برداران، نظارت و کنترل کیفیت تجهیزات، ماشین ها و فناوری های مورد استفاده در این حوزه، همچنین موضوع مدیریت هوشمند آبیاری و هوشمندسازی از موضوعات مهم و ضروی است، که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

مجری سامانه های نوین آبیاری کشور با اشاره به سابقه همکاری مثبت و قابل قبول سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و وزارت جهادکشاورزی گفت: جهاددانشگاهی صنعتی شریف به عنوان یک برند در حوزه فناوری آبیاری مورد توجه می باشد و با توجه به اقداماتی که در سال ۱۳۹۶ شروع شده است، اظهار امیدواری کرد بتوان از توانمندی، تجربه و پتانسیل این مجموعه در محورهای جدید در سال ۱۳۹۷ بیشتر از گذشته استفاده نمود و همکاری ها در حوزه فناوری آبیاری را گسترش داد.

 

در ابتدای این جلسه، مهندس حاجیلو رییس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف ضمن اشاره به توانمندی ها و تجارب این سازمان در زمینه ی فعالیت های صورت گرفته در سال ۹۶ توضیحاتی ارائه نمود و همچنین زمینه های همکاری با حضور اعضای جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

در ادامه، مهندس زارع مشاور وزیر جهادکشاورزی و مجری سامانه های نوین آبیاری کشور و مهندس علائی مشاور معاون آب و خاک و قائم مقام مجری سامانه های نوین آبیاری از آزمایشگاه ها و توانمندی های سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف بازدید بعمل آورده و در جریان فعالیت های آن قرار گرفتند.

 

خبرگزاری ایسنا

مطلب قبلی
جهاددانشگاهی صنعتی شریف در رسانه ها/ به مناسبت چهلمین سال تاسیس جهاد دانشگاهی
مطلب بعدی
اجرای دوره های کاربردی و تخصصی آموزش مجازی برای معلمان مناطق محروم کشور سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با همکاری موسسه خیریه جامعه یاوری فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست