با گذشت حدود سه ماه از انعقاد تفاهم‌نامه محقق شد؛ امضای قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی و ایرانخودرو/ ادامه‌ی همکاری گسترده‌ی استراتژیک

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. با گذشت حدود سه ماه از انعقاد تفاهم‌نامه محقق شد؛ امضای قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی و ایرانخودرو/ ادامه‌ی همکاری گسترده‌ی استراتژیک

با گذشت حدود سه ماه از امضای تفاهم‌نامه، قرارداد همکاری جهاددانشگاهی و ایرانخودرو در زمینه‌ی «خدمات فنی و مهندسی، تدوین دانش فنی، طراحی، مشاوره و ساخت قطعات اپتیک و لوازم جانبی» و «گسترش همکاری‌های فناورانه، تخصصی و اجرایی برای توسعه‌ی حوزه‌های مرتبط با خودرو» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، صبح امروز (سه‌شنبه، 24 تیرماه)، نشست مشترک بررسی گزارش پیشرفت کار برطبق تفاهم‌نامه‌ی گسترش همکاری‌های فناورانه، تخصصی و اجرایی برای توسعه‌ی حوزه‌های مرتبط با خودرو با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، دکتر فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو و مدیران ارشد این دو مجموعه برگزار شد.

در این نشست که باگذشت کم‌تر از سه ماه از امضای تفاهم‌نامه رییس جهاددانشگاهی و مدیرعامل ایران‌خودرو برگزار شد، یک قرارداد و یک تفاهم‌نامه همکاری درزمینه‌ی «خدمات فنی و مهندسی، تدوین دانش فنی، طراحی، مشاوره و ساخت قطعات اپتیک و لوازم جانبی» و «گسترش همکاری‌های فناورانه، تخصصی و اجرایی برای توسعه‌ی حوزه‌های مرتبط با خودرو» به امضا رسید.

همکاری جهاددانشگاهی در تولید خودروهای برقی

دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در این نشست با اشاره به اهمیت همکاری بخش صنعت و دانشگاهی گفت: هرجاکه مدیران صنعتی به دانشگاهیان اعتماد کردند و با آن‌ها همکاری می‌کنند، سرعت کار بیشتر شده و زودتر به نتیجه می‌رسد.

وی با بیان این‌که تجربیات مدیران صنعتی بسیار ارزشمند است، ادامه داد: به همکاری با ایران‌خودرو به‌صورت بلندمدت فکر می‌کنیم و متعهد هستیم این اعتماد را با کار خوب پاسخ دهیم.

دکتر طیبی با اشاره به این‌که به‌صورت برخط پیگیر جلسات تحقق تفاهم‌نامه‌ی ایران‌خودرو و جهاددانشگاهی است، افزود: برای جهاددانشگاهی مهم است که اگر قولی دادیم به‌خوبی عملیاتی کنیم.

رییس جهاددانشگاهی هم‌چنین در رابطه با پیشنهادهای مطرح‌شده در این نشست پیرامون همکاری در تولید خودروهای برقی، گفت: در زمینه‌ی خودروهای برقی و الکتروموتورها، جهاددانشگاهی توانمندی‌های خوبی دارد و آماده‌ی همکاری با ایران‌خودرو است.

ادامه‌ی همکاری گسترده‌ی استراتژیک بین جهاددانشگاهی و ایران‌خودرو

دکتر فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو نیز در این نشست با تقدیر از برگزاری 100 جلسه در سه‌ماه گذشته برای تحقق اهداف تفاهم‌نامه‌ی این شرکت و جهاددانشگاهی، گفت: همکاری ایران‌خودرو و جهاددانشگاهی استراتژیک است و می‌تواند گسترده‌تر شود.

وی با تاکید بر این‌که ادامه‌ی کار نیز باید با همین سرعت دنبال شود، ادامه داد: امیدواریم در همین سال ۹۹ خیلی از موضوعات تفاهم‌نامه‌ی جهاددانشگاهی و ایران‌خودرو به ثمر برسد.

مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو با اشاره به این‌که اجرایی‌شدن بخش‌هایی از این تفاهم‌نامه نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، عنوان کرد: کارها باید ازآن‌جایی‌که ساده‌تر است، آغاز شود و این قراردادها باید کنترل پروژه داشته باشد تا در زمان پیش‌بینی‌شده به انجام برسد.

دکتر مقیمی با بیان این‌که شرکت «ساپکو» باید سازنده‌ها را در کنار جهاددانشگاهی قرار دهد، افزود: برای حل مشکل سرمایه‌گذاری، باید دست بخش خصوصی را به جهاددانشگاهی گره بزنیم و این قراردادها می‌تواند به‌صورت سه‌جانبه بین جهاددانشگاهی، ایران‌خودرو و بخش خصوصی به امضا برسد.

وی هم‌چنین به تفاهم‌نامه‌ی ایران‌خودرو دو بانک برای حل مشکل سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: همه‌ی این موارد در جهت تحقق اهداف سال جهش تولید است.

محورهای همکاری جهاددانشگاهی و ایران‌خودرو

در پایان این نشست، قراردادی در زمینه‌ی «خدمات فنی و مهندسی، تدوین دانش فنی، طراحی، مشاوره و ساخت قطعات اپتیک و لوازم جانبی» به امضای پژوهشکده‌ی توسعه‌ی تکنولوژی جهاددانشگاهی و شرکت مشترک ایران‌خودرو و اتومبیل پژو (ایکاپ) رسید.

تفاهم‌نامه‌ای نیز در رابطه با «گسترش همکاری‌های فناورانه، تخصصی و اجرایی برای توسعه‌ی حوزه‌های مرتبط با خودرو» میان جهاددانشگاهی و گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران «یاپکو» منعقد شد.

گفتنی است، بومی‌سازی فناوری و تولید کاتالیست خودرو با همکاری شرکت یاپکو، توسعه‌ی سیستم کنترل موتور خودرو (ECU/EMS) و سیستم‌‌‌های برق و الکترونیک خودرو‌های آتی (نظیر EPS، ESC، TPMS، ADAS و…)، توسعه‌ی پلتفرم الکترونیک خودرو برای خودرو‌های فعلی و آتی شرکت ایران‌خودرو شامل بنزینی، هیبرید و برقی، از محورهای مهم همکاری تفاهم‌نامه‌ی 10 اردیبهشت‌ماه بین جهاددانشگاهی و شرکت ایران‌خودرو برای آینده‌ی همکاری‌های گسترده‌ی این دو مجموعه بوده است.

با گذشت حدود سه ماه از انعقاد تفاهم‌نامه محقق شد؛ امضای قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی و ایرانخودرو/ ادامه‌ی همکاری گسترده‌ی استراتژیک

با گذشت حدود سه ماه از انعقاد تفاهم‌نامه محقق شد؛ امضای قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی و ایرانخودرو/ ادامه‌ی همکاری گسترده‌ی استراتژیک