فینال مسابقات ملی مناظره دانشجویی در سطح دانشگاه صنعتی شریف به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. فینال مسابقات ملی مناظره دانشجویی در سطح دانشگاه صنعتی شریف به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد

رقابت بین تیم های دانشگاه صنعتی شریف در مسابقه ملی مناظره (نشان خواجه نصیرالدین طوسی)، با معرفی تیم برنده ی این مسابقه، بعد از دو روز پایان یافت.

مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران که از سال 1396 در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف آغاز شده است، امسال نیز با شعار «مناظره؛ فرصتی برای یادگیری» به همت این سازمان در سطح دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و عصر روز سه شنبه 18 آبان ماه رقابت بین تیم های شرکت کننده با تقدیر از تیم ساز موافق، گروه موافق با گزاره «اقتصاد قوی، اصلی ترین عامل سلطه ناپذیری کشور است.» و معرفی آن به مرحله ی استانی مسابقه، به پایان رسید.

گفتنی است سازمان دانشجویان موضوع مناظرات دانشجویی را از سال 1391به ‌عنوان روشی آموزشی در جهت ارتقاء و توانمندی دانشجویان در زمینه بحث و گفتگو بر مبنای اصول علمی و اخلاقی برنامه‌ریزی نموده و با همکاری واحدهای جهاددانشگاهی و دانشگاه‌های سراسر کشور در سطح دانشگاه‌ها برگزار می‌نماید.

«بحران آب در ایران نقشی از شرایط زیست محیطی و تغییرات اقلیمی است»، «رابطه پیش از ازدواج بین دختر و پسر شانس موفقیت ازدواج آنها را افزایش می‌دهد» و «اقتصاد قوی اصلی ترین عامل سلطه ناپذیری کشور است» از جمله موضوعاتی بودند که تیم های شرکت کننده در مسابقه در قالب مناظره به بحث و گفتگو در این زمینه ها پرداختند.

در مراسم اختتامیه مسابقه ملی مناظره دانشجویی بین دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، لوح تقدیر تیم برنده و تیم اخلاق با حضور دکتر علیرضا آخوندی رئیس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و مهندس حمیدرضا عطائیان، مهندس اشکان سپهر افغان، دکتر جواد خوئی، مهندس سید محسن جناب، دکتر زهره سادات گتمیری اعضای هیات علمی این سازمان و داوران مسابقه به تیم های برنده اهداء شد.

لینک ایسنا