نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد
اخبار سازمان
QR Code
نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد

در نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت مطرح شد:

جهاددانشگاهی خدمات خوبی را به کشور ارایه داده است/ استفاده از توانمندی این نهاد برای نوسازی و بازسازی دکل‌های حفاری

                                   

 نشست مشترک دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با دکتر محسن خجسته مهر معاون وزیر و مدیر عامل شرکت نفت ملی ایران، دکتر وحیدرضا زیدی فرد معاون مهندسی، پژوهش و فناوری  وزارت نفت و مدیران ارشد وزارت نفت 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد.

در این نشست مهندس دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، مهندس مشکین فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، مهندس شریفی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر علیخانی مدیریت تولید شرکت ملی نفت ایران، دکتر قلاوند مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت، مهندس فکور مدیر عامل شرکت عملیات اکتشاف، مهندس طالقانی مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت، دکتر فصیحی سرپرست پارک فناوری و نوآوری وزارت نفت، دکتر شمس مدیرکل نظام تأمین و تجاری سازی فناوری وزارت نفت، دکتر ریاحی مدیرکل امور فناوری وزارت نفت، دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، دکتر روشن مدیرکل دفترتخصصی علوم پایه و فنی مهندسی جهادانشگاهی، مهندس اخوان رییس مرکز خدمات تخصصی مهندسی و ساخت واحدهای فراورشی نفت، دکتر علیرضا آخوندی رئیس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، مهندس آب روشن رئیس جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت، دکتر اصغری رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی، دکتر خدایی رییس جهاددانشگاهی واحد شهید بهشتی و دکتر کمبرانی رییس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی به ارایه گزارش و بیان نظرات خود در رابطه با توسعه همکاری دو طرف پرداختند.

نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شددر این نشست، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به ارایه گزارشی ار فعالیت‌­ها و توانمندی‌­های جهاددانشگاهی در حوزه نفت و گاز پرداخت و  بخشی از دستاوردهای این نهاد در این حوزه  را معرفی کرد.

وی اظهار کرد: سیستم الکترواستاتیک نمکزدایی از نفت، کلاف‌های دستگاه لوله مغزی سیار، دمولسیفایر، الکترو­موتورهای دور متغیر، دکل های حفاری، موتورهای درون چاهی، مته های حفاری سه کاجی و PDC، USP های صنعتی و نشاسته حفاری از جمله کارهای انجام شده توسط این نهاد است.

رییس جهاددانشگاهی تصریح کرد: تولید کربن اکتیو از  قیر طبیعی، صمغ زانتان، تصفیه پساب­های واحد فراورش ،پاکسازی خاک های آلوده به مواد هیدروکربوری از دیگر کارهای این نهاد است که در حد پایلوت به اجرا درآمده است. در بحث آلیاژها و CRA در جهاددانشگاهی توان تولید فناوری آن وجود دارد.

دکتر طیبی افزود: در جهاددانشگاهی آمادگی داریم برای ساخت موتورهای دور متغییر تا 15 مگاوات اقدام کنیم. همچنین در حوزه بازوهای بارگیری نفت خام نیز بازو 12 و یک دوم اینچ با فناوری کاملا بومی ساخته شده و پس از انجام تست ها در اسکله T جزیره خارک نصب شده است.

حمایت از فعالیت‌های جهاددانشگاهی

در ادامه نیز دکتر محسن خجسته مهر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت نفت گفت: جهاددانشگاهی یک مجموعه شناخته شده است که فلسفه ایجاد آن کمک به کشور است تا بتواند باری از فناوری مورد نیاز کشور را به دوش بکشد و برای این کار و موفقیت آن ما باید راه را برای این نهاد باز کنیم.

وی افزود: جهاددانشگاهی خدمات خوبی را برای کشور رقم زده است، اما انتظار از صنعت نفت بالاست. کاری که جهاددانشگاهی می‌تواند انجام دهد تولید تجهیزات فناور است و ما در شرکت ملی نفت ایران مصمم هستیم که جهاددانشگاهی به عنوان همکار فناوری در کنار شرکت های ما باشد.

نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شددکتر خجسته مهر تاکید کرد: شرکت ملی حفاری نیازمند بازسازی دکل های خود است و در این زمینه می تواند از جهاددانشگاهی کمک بگیرد و ما نیز حمایت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این که در خصوص پروژه شکافت هیدرولیکی برای ازدیاد برداشت با مجموعه مناطق نفت خیز همکاری شود، 6 مورد همکاری با جهاددانشگاهی را بر شمرد و گفت: تولید تجهیزات فناوری، بازسازی و نوسازی دکل حفاری، پارتنر فناوری برای ساخت تجهیزات و توسعه فناوری در صنعت نفت، طراحی و ساخت دکل های سبک و دکل workower ، انجام خدمات مهندسی و دستگاه فرآورش اسکید موانتد برای غرب و شرق کارون موارد همکاری با این نهاد است.

استفاده از توانمندی جهاددانشگاهی برای نوسازی و بازسازی در حوزه حفاری

در ادامه دکتر گلپایگانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: دکل‌ها بیش از 10 سال است که بازسازی نشده اند و باید فکری برای این موضوع کرد. ما به تمام شرکت های چینی که می خواهند با ما همکاری کنند آدرس جهاددانشگاهی را می دهیم.

وی با تاکید بر بازسازی و نوسازی این دکل ها اظهار کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند با همکاری یک شرکت چینی برای بازسازی و نوسازی این دکل ها اقدام کند.

دکتر گلپایگانی تصریح کرد: در راستای حمایت از توانمندی های داخلی، موتورهای درون چاهی اگر ساخته و مونتاژ شوند ما آمادگی استفاده از آن ها را داریم.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد: می توانیم از توانمندی جهاددانشگاهی برای نوسازی و بازسازی در حوزه حفاری استفاده کنیم.

مهندس مهدی زاده مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ضمن تاکید برای توسعه همکاری اظهار کرد: قرارداد واحد تصفیه پساب های صنعتی در میدان هنگام آماده مبادله و اجرای پروژه است و در خصوص موضوعات همکاری فناورانه کمیته مشترک تشکیل خواهیم داد.

مهندس افخمی مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالا نیز در خصوص پروژه­های فناورانه که با همکاری مدیریت کالا در حال انعقاد قرارداد است اعلام کرد: مجوزات لازم جهت انعقاد قرارداد ساخت کلاف دستگاه لوله مغزی سیار مجوزات اخذ شده و برای تولید حدود 60 عدد کلاف به ارزش تقریبی 150 میلیارد تومان در حال مبادله قرارداد هستیم.

وی افزود: در خصوص الکتروموتور دور متغیر نیز در حال جمع آوری نیاز شرکت ها هستیم و جهاددانشگاهی نیز به عنوان تنها مجموعه فناور ایرانی این نیازها را تامین می کند. در خصوص پروژه دمولسیفایر نیز با توجه به مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران اقدام خواهد شد.

مهندس اسدروز مدیر عامل شرکت پایانه نفتی ضمن اعلام ای نکه جهاددانشگاهی همواره در کنار شرکت پایانه های نفتی کمک زیادی برای عبور از تحریم ها کرده است، افزود: پروژه بازوی بارگیری یکی از پروژه های کلیدی موفق همکاری فناورانه با جهاددانشگاهی است و همچنین در زمینه کارت های cpu و … جهاددانشگاهی همه مشکلات شرکت پایانه را که قبلاً توسط شرکت های اروپایی و آمریکایی تأمین می شد حل کرده است و تلاش داریم با عقد قرارداد جدید بازوهای بارگیری مورد نیاز شرکت را از جهاددانشگاهی تأمین کنیم.

مهندس حاتمی مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی نیز اظهار کرد: شرکت نفت مناطق مرکزی نیاز به VFD دارد و تلاش می کنیم که VFD های مورد نیاز را از جهاددانشگاهی تامین کنیم.

خبرگزاری ایسنا

نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد  نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد   نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد    نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد   نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد   نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد  نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی و هیات همراه با معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت یکشنبه 7 آذرماه در محل وزارت نفت برگزار شد