موفقیت متخصصان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در داخلی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز خطوط شرکت ایران خودرو و صرفه جویی ارزی اجرای این طرح

  1. اخبـار
  2. موفقیت متخصصان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در داخلی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز خطوط شرکت ایران خودرو و صرفه جویی ارزی اجرای این طرح

بر اساس قرارداد همکاری بین شرکت ایرانخودرو و پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، داخلی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید خودرو با هدف کمک به کاهش عوارض حاصل از محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه بین المللی، تلاش برای قطع وابستگی در تامین قطعات مورد نیاز این صنعت، توسط متخصصان این سازمان انجام می شود.

مهندس علیرضا کریمی مدیر مرکز خدمات تخصصی ساخت سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با بیان این خبر در این زمینه اظهار داشت: تاکنون ساخت گیربکس های دستگاه پرس و قطعات یدکی کمپرسورها و ژنراتورهای برق، ایرگیج و … شرکت ایرانخودرو به همت متخصصان مرکز خدمات تخصصی ساخت این سازمان با موفقیت به اتمام رسیده و وارد مرحله ی بهره برداری شده و طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی بازوهای کامپوزیتی(فیبر کربنی) ربات های سالن پرس این شرکت نیز با بیش از 70 درصد پیشرفت در دست انجام است.

مدیر پروژه ی طراحی، ساخت و تولید قطعات و تجهیزات مورد نیاز خطوط شرکت ایران خودرو(نت ایران خودرو) گفت: پیش از آغاز بهره برداری از این قطعات و تجهیزات داخلی سازی شده، این محصولات با قیمتی تقریبا دو برابر قیمت محصول داخلی از طریق شرکت های خارجی تامین می شد که تولید آن در داخل کشور 20 تا 40 درصد صرفه جویی ارزی دارد.

مهندس علیرضا کریمی افزود: داخلی سازی تجهیزات مورد نیاز شرکت ایرانخودرو با دستورکارهای جدیدی که بر اساس قرارداد منعقد شده به ما ارجاع داده می شود، ادامه دارد و چند فعالیت در این زمینه در دست اجرا است.

گفتنی است قرارداد داخلی سازی فعالیت ها در زمینه ی طراحی، ساخت، تعمیر و اورهال ابزار، تجهیزات و قطعات یدکی حوزه نت تجهیزات تولیدی و غیرتولیدی شرکت ایران خودرو، بین پژوهشکده توسعه تکنولوژی و ایرانخودرو به امضا رسیده است.

خبرگزاری سینا

خبرگزاری مهر

سایت جهاددانشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.