امضا تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. امضا تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو
اخبار سازمان
QR Code
امضا تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو

در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و در غرفه جهاددانشگاهی انجام شد:

امضا تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو

این تفاهم نامه با هدف ارتقا سطح تعاملات و همکاری های علمی، افزایش سطح دانش و مهارت و بهره گیری از امکانات و توانمندی های این دو مجموعه در زمینه فعالیت های آموزشی و پژوهشی و در حوزه بازرسی فنی و کنترل خوردگی منعقد شده است.

نیازسنجی و شناسایی نیازهای آموزشی نیروهای انسانی فعال در حوزه بازرسی فنی، طراحی و تدوین برنامه های آموزشی مشترک برای توانمندسازی این نیروها، تاسیس و راه اندازی آکادمی بازرسی فنی، شناسایی و معرفی دانش آموختکان برتر دوره های بازرسی فنی و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف به شرکت های فعال در این حوزه بخشی از محورهای این تفاهم نامه می باشد.

بهره برداری از خدمات بازرسی فنی و آزمایشگاهی طرفین و برنامه ریزی و اجرای پروژه ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه های مورد توافق از دیگر محورهای این تفاهم نامه می باشد.

رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف طی صحبت هایی در راستای این تفاهم نامه گفت: هم اکنون فعالیت بازرسی به عنوان یک عامل کلیدی و امری ضروری در تضمین کیفیت و ایمنی محصولات و خدمات در صنایع مختلف، از جمله پالایشگاه ها و پتروشیمی ها و صنایع مرتبط مطرح است و در این حوزه توجه به استانداردهای بین المللی و ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به بیش از چهار دهه تجربه ارزشمند سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در حوزه بازرسی و به عنوان مجموعه ی همکار سازمان استاندارد، افزود: تلاش ما این است از ظرفیت و توانمندی خود برای هدایت فارغ التحصیلان دانشگاه و نیز ارتقاء سطح دانش و عملکرد فعالان در این حوزه استفاده کنیم؛ تا کمبودهای کشور در این بخش مرتفع گردد. بدیهی است انجام این ماموریت به تنهایی امکان پذیر نیست و مشارکت با صنایع و نهادهای تخصصی امری ضروری است.

دکتر مردانی در ادامه اظهار داشت: با امضا تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی صنعتی شریف و شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو به عنوان یکی از شرکت های معتبر در حوزه بازرسی، علاوه بر انتقال دانش و تجربه بین دو سازمان، زمینه انتقال این دانش در جهت رفع نیازهای صنایع در حوزه های مختلف بازرسی، ارتقاء فرهنگ بازرسی در کشور فراهم شود.

وی گفت: با توجه به اینکه هر دو مجموعه همکار سازمان استاندارد نیز می باشند و جهاددانشگاهی صنعتی شریف با سازمان استاندارد استان تهران نیز تفاهم نامه همکاری دارد انتظار داریم با مشارکتی سه جانبه گام های خوبی در زمینه ترویج و توسعه استاندارهای بین المللی و ملی در صنایع مختلف برداشته شود تا شاهد گسترش فرهنگ بازرسی در صنایع مختلف کشور باشیم.

 مهندس علیزاده فرد مدیرعامل شرکت تکین کو با بیان اینکه تحصیلات دانشگاهی به تنهایی پاسخگوی نیازهای امروز صنعت نمی باشد ابراز امیدواری کرد در قالب این تفاهم‌نامه و با هم افزایی و استفاده از توانمندی های طرفین، گامی شایسته در تربیت افراد علاقمند و ارتقاء دانش فعالان در صنعت بازرسی فنی مطابق استانداردهای بین المللی و ملی برداشته شود.

همچنین مدیر عامل تکین کو هدف بنیادین شرکت را اعتلای حوزه بازرسی فنی در کشور اعلام و بیان نمود: انتظار می رود با همکاری مشترک دانشگاه و صنعت علاوه بر هدایت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و بستر سازی جهت حضور افراد با استعداد و نخبه در صنعت بازرسی و کمک به اشتغال ایشان و رفع کمبودها، فرهنگ بازرسی در کشور ارتقاء یابد تا از این طریق افزایش کیفیت خدمات و کالاها شاهد باشیم.

این تفاهم نامه شنبه 30 اردیبهشت ماه 1402، در آخرین روز برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به امضا دکتر محسن مردانی رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و دکتر محمدعلی علیزاده فرد مدیرعامل شرکت تکین کو رسید.

امضا تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو          امضا تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو