معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:بخش قابل توجهی از آموزش های ارائه شده مبتنی بر نتیجه مطالعات پژوهشی و نیاز سنجی می باشد

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:بخش قابل توجهی از آموزش های ارائه شده مبتنی بر نتیجه مطالعات پژوهشی و نیاز سنجی می باشد
اخبار سازمان
QR Code
محمد فرخ

 

مهندس محمد فرخ معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در چهل و سومین گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی، تدوین بیش از صد دوره آموزشی کوتاه مدت و همچنین تدوین و تصویب بیش از۲۰ دوره دانشگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و فناوری ارشد در زمینه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات، هوافضا، مترولوژی، صنعت کفش و خودرو را بخشی از فعالیتهای آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف عنوان کرد.

مهندس فرخ با تشریح فعالیت های معاونت آموزشی اظهار داشت: این سازمان در زمینه ی ارائه ی آموزش دوره های اپتیک بینایی (‌عینک) در کشور، تدوین و برگزاری دوره های مدیریت پسماندهای صنعتی در گروه HSE، برگزاری آزمون شایستگی و اجرای دوره های بازرسین مقیاس و اوزان( مترولوژی و کالیبراسیون)- مورد تایید سازمان ملی استاندارد، سازمانی پیشرو می باشد.

وی گفت: تقریبا کلیه آموزش های کوتاه مدت این معاونت را آموزش های تخصصی و آموزش های تخصصی پیشرفته تشکیل می دهد و این آموزش ها مبتنی بر نتیجه مطالعات پژوهشی و نیاز سنجی های انجام شده می باشد.

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف افزود: آموزش ها مهارتی و با تمرکز بر مسائل یک شغل یا حوزه شغلی است. سفارش و درخواست دستگاه ها و یا اصناف نیز مبنای تدوین و اجرای بخشی از دوره ها می باشد.

مهندس فرخ، تلاش برای ایجاد ارتباط و همکاری با پژوهش و استفاده از نتایج فعالیت های پژوهشی در آموزش و تمرکز بر آموزش های تخصصی و گسترش فعالیت های سازمانی را از اهداف آموزشی این معاونت آموزشی ذکر کرد.

وی، تدوین و اجرای دوره های آموزش عالی آزاد (با مجوز وزارت علوم) در زمینه اپتیک بینایی (‌عینک) و ارائه مدرک مربوط به مهارت آموزان دوره ها، انجام طرح مطالعاتی ” مدرسه مهارت”، اسقرار و اداره دبیرخانه کمیته استاندارد فنی خدمات آموزشی غیر رسمی(کوتاه مدت)۲۳۲ ISO/ISIRI TC- را بخشی دیگر از فعالیتهای معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف عنوان کرد.

مهندس فرخ با اشاره به توانمندی ها و خدمات آموزش های عالی ( تحصیلات تکمیلی) معاونت آموزشی این سازمان، برگزاری دوره های دکتری پژوهش محور در رشته های: مهندسی صنایع- صنایع، مهندسی مکانیک- ساخت و تولید، مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی جامدات، مهندسی محیط زیست- دفع مواد زائد جامد، راهنمایی ۱۹ دانشجوی دکتری توسط اساتید در رشته های فوق، دفاع ۷ نفر از دانشجویان دکتری پژوهش محور از پایان نامه ی دکترا و فارغ التحصیلی آنان را به عنوان بخش دیگری از فعالیتهای انجام شده در این حوزه ذکر کرد.
چهل و سومین گردهمایی معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی با حضور معاونین آموزشی جهاد دانشگاهی و روسای مراکز آموزش علمی–کاربردی جهاد دانشگاهی ۲۰ و ۲۱ بهمن‌ماه در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.