معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:بخش قابل توجهی از آموزش های ارائه شده مبتنی بر نتیجه مطالعات پژوهشی و نیاز سنجی می باشد

  1. اخبار سازمان
  2. معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:بخش قابل توجهی از آموزش های ارائه شده مبتنی بر نتیجه مطالعات پژوهشی و نیاز سنجی می باشد
اخبار سازمان
QR Code
محمد فرخ

 

مهندس محمد فرخ معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در چهل و سومین گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی، تدوین بیش از صد دوره آموزشی کوتاه مدت و همچنین تدوین و تصویب بیش از۲۰ دوره دانشگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و فناوری ارشد در زمینه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات، هوافضا، مترولوژی، صنعت کفش و خودرو را بخشی از فعالیتهای آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف عنوان کرد.

مهندس فرخ با تشریح فعالیت های معاونت آموزشی اظهار داشت: این سازمان در زمینه ی ارائه ی آموزش دوره های اپتیک بینایی (‌عینک) در کشور، تدوین و برگزاری دوره های مدیریت پسماندهای صنعتی در گروه HSE، برگزاری آزمون شایستگی و اجرای دوره های بازرسین مقیاس و اوزان( مترولوژی و کالیبراسیون)- مورد تایید سازمان ملی استاندارد، سازمانی پیشرو می باشد.

وی گفت: تقریبا کلیه آموزش های کوتاه مدت این معاونت را آموزش های تخصصی و آموزش های تخصصی پیشرفته تشکیل می دهد و این آموزش ها مبتنی بر نتیجه مطالعات پژوهشی و نیاز سنجی های انجام شده می باشد.

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف افزود: آموزش ها مهارتی و با تمرکز بر مسائل یک شغل یا حوزه شغلی است. سفارش و درخواست دستگاه ها و یا اصناف نیز مبنای تدوین و اجرای بخشی از دوره ها می باشد.

مهندس فرخ، تلاش برای ایجاد ارتباط و همکاری با پژوهش و استفاده از نتایج فعالیت های پژوهشی در آموزش و تمرکز بر آموزش های تخصصی و گسترش فعالیت های سازمانی را از اهداف آموزشی این معاونت آموزشی ذکر کرد.

وی، تدوین و اجرای دوره های آموزش عالی آزاد (با مجوز وزارت علوم) در زمینه اپتیک بینایی (‌عینک) و ارائه مدرک مربوط به مهارت آموزان دوره ها، انجام طرح مطالعاتی ” مدرسه مهارت”، اسقرار و اداره دبیرخانه کمیته استاندارد فنی خدمات آموزشی غیر رسمی(کوتاه مدت)۲۳۲ ISO/ISIRI TC- را بخشی دیگر از فعالیتهای معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف عنوان کرد.

مهندس فرخ با اشاره به توانمندی ها و خدمات آموزش های عالی ( تحصیلات تکمیلی) معاونت آموزشی این سازمان، برگزاری دوره های دکتری پژوهش محور در رشته های: مهندسی صنایع- صنایع، مهندسی مکانیک- ساخت و تولید، مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی جامدات، مهندسی محیط زیست- دفع مواد زائد جامد، راهنمایی ۱۹ دانشجوی دکتری توسط اساتید در رشته های فوق، دفاع ۷ نفر از دانشجویان دکتری پژوهش محور از پایان نامه ی دکترا و فارغ التحصیلی آنان را به عنوان بخش دیگری از فعالیتهای انجام شده در این حوزه ذکر کرد.
چهل و سومین گردهمایی معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی با حضور معاونین آموزشی جهاد دانشگاهی و روسای مراکز آموزش علمی–کاربردی جهاد دانشگاهی ۲۰ و ۲۱ بهمن‌ماه در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد.
مطلب قبلی
اولین نشست آموزشی خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد
مطلب بعدی
پذیرش 17 دانشجوی دکترای پژوهش‌محور در پژوهشکده توسعه تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.