همزمان با پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری در اهواز، از از دو ابزار پیشرفته درون چاهی لوله مغزی سیار که در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.

این تجهیزات حاصل قرارداد پروژه پژوهشی میان شرکت ملی حفاری ایران و سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف می باشد.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران با بیان این مطلب افزود: بومی سازی دو تجهیز پیش گفته که شامل موتور هد و اورشات است با نظارت و همکاری متخصصان مدیریت خدمات فنی حفاری و مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران و سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف صورت گرفت.

وی اضافه کرد: بر اساس قرارداد فیمابین، تدوین دانش فنی، فناوری طراحی و ساخت این تجهیزات به صورت کامل و در یک فرایند زمانی مشخص شده به انجام رسید و این تجهیزات پس از آزمایش میدانی در چرخه عملیات قرار گرفت.

مهدی مهران درباره موارد کاربست موتور گفت: این تجهیز یک سیستم ایمنی پیشگیرانه است که برای عملیات حفاری، فیشینگ و هر عملیات ویژه مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: فراهم سازی جریان سیال در مواقع انسداد ابزارهای درون چاه، برقراری جریان سیال درون چاه، جدا سازی ابزارهای درون چاهی از لوله حفاری در شرایط اضطراری و ممانعت از جریان چاه به طرف بالا از کاربردهای موتور هد به شمار می آید.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در زمینه کاربردهای اورشات نیز گفت: این تجهیز از ابزارهایی است که در صنعت حفاری برای مانده یابی، احیا و سرویس چاه مورد استفاده واقع می شود و از شمار کارکردهای آن به گرفتن و خارج سازی مانده به بیرون چاه، عمل ضربه جهت رها سازی مانده، قطع اتصال از مانده و قابلیت گرفتن انواع ابزارها می توان اشاره کرد.

پانزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری همزمان با سی و هشتمین سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران، در اهواز آغاز به‎کار کرده است و از ۳تا ۶ دی ماه ۹۶ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۷ دایر است.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در این باره گفت: در نمایشگاه امسال، نیازهای شرکت در همکاری میان کارشناسان بخش‎های مختلف شرکت ملی حفاری از جمله پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت، تدارکات و امور کالا و بازاریابی و امور بین‌الملل با سازندگان قطعات و تجهیزات داخلی مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

همچنین در این نمایشگاه ۲ نشست تخصصی در موضوع ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری با حضور نمایندگان شرکت‎های دانش بنیان، مراکز علمی پژوهشی و تحقیقاتی و صاحبنظران در این عرصه تشکیل و انتظارات و چالش‎های موجود بررسی می‎شود.

وی یادآور شد: این رویداد صنعتی با توجه به تخصصی بودن، مخاطبان خاص خود را دارد و فرصت بسیار ارزنده‎ای به منظور آشنایی تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی با ظرفیت‎ها و توانمندی‎های یکدیگر و هم‎افزایی با متخصصان و کارشناسان صنعت حفاری در بخش تامین نیازها و ابعاد کمی و کیفی همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه است.

از ۱۲۰ واحد شرکت کننده در نمایشگاه، ۷۲ درصد از خوزستان و ۲۸ درصد از استان های تهران، اصفهان، فارس، کرمان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی هستند.

 

مطلب قبلی
اجرای پروژه سپهتن بدون برگزاری مناقصه و بدون در نظر گرفتن توانمندی شرکت‌های متخصص و بدون استفاده از قابلیت‌های مراکز تحقیقاتی بوده است
مطلب بعدی
معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف برگزار می کند:کارگاه عملی مدیریت پروژه حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست