مرکز مانیتورینگ سامانه های حفاظت الکترونیک ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت متخصصان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف راه اندازی شد

 1. اخبار سازمان
 2. مرکز مانیتورینگ سامانه های حفاظت الکترونیک ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت متخصصان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف راه اندازی شد

مرکز مانیتورینگ سامانه های حفاظت الکترونیک که به همت متخصصان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف طراحی، تجهیز و راه اندازی شده است، امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این وزارتخانه افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، طراحی، تجهیز و راه اندازی مرکز مانیتورینگ سامانه های حفاظت الکترونیک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت متخصصان مرکز خدمات پدافند غیرعامل این نهاد و با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اجرا شده است.

این طرح، امروز سه شنبه ۲۰ آذرماه با حضور دکتر صالحی و جمعی از معاونان و مدیران کل این وزارتخانه به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با اشاره به ویژگی های این طرح گفت: در اجرای طرح تجهیز و راه اندازی مرکز مانیتورینگ، با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی، حتی المقدور از تکنولوژی و توانمندی بومی استفاده شده است، به گونه ای که حداکثر بهره گیری از توانمندی داخلی در بخش های دوربین ها، دستگاه های ضبط، گیت های ورودی، ایکس ری و نرم افزار های کاربردی انجام شده است.

مهندس حاجیلو، با اشاره به ضریب امنیتی بالا به دلیل طراحی سیستم بدست متخصصین داخلی، در اختیار بودن کد منبع جهت بازبینی و اطمینان از عدم وجود حفره های امنیتی، امکان ارتقاء دایمی سیستم جهت افزایش امنیت آن و امکان درج روشهای رمزنگاری انحصاری سازمان در بخشهای مختلف سیستم را بخشی از مزایا و کارکردهای این طرح ذکر کرد.

وی، نیل به خودکفایی در یک محصول مهم و حساس مورد نیاز کشور، امکان تامین سریع قطعات و لوازم یدکی و کاهش زمان تعمیرات، کاهش هزینه های کلی سیستم در دراز مدت، پشتیبانی خط و زبان فارسی و تقویم شمسی، سهولت کاربری بیشتر بدلیل وجود واسط کاربری فارسی و سفارشی را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی، یکی از نقاط قوت در اجرای این پروژه را تست و آزمون تجهیزات حفاظت الکترونیکی و فناوری اطلاعات (IT) در آزمایشگاه سامانه های هوشمند مرکز پدافند غیرعامل بیان کرد و اظهار داشت: این آزمایشگاه دارای تایید صلاحیت از سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

DSC 2167

مطلب قبلی
کتاب «ابعاد، شاخص‌ها و نشانگرهای عملکردی خُرد در آموزش عالی» منتشر شد
مطلب بعدی
کتاب سیستم های رادیومتری مایکروویوی “تحلیل و طراحی” ترجمه و منتشر شد

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  خیلی هم عالی.
  امیداوارم بچه های جهاددانشگاهی شریف که جزو متخصصین و نهادهای علمی بنام کشور هستند روز به روز موفق تر باشن.
  منتظر خبرهای بهتر و در زمینه ارتباط با صنعت از جانب شما در سایت هستیم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست