کتاب «ابعاد، شاخص‌ها و نشانگرهای عملکردی خُرد در آموزش عالی» منتشر شد

  1. اخبار سازمان
  2. کتاب «ابعاد، شاخص‌ها و نشانگرهای عملکردی خُرد در آموزش عالی» منتشر شد
اخبار سازمان
QR Code
Bookcover Rahmani 2 970813

انتشارات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف کتاب «ابعاد، شاخص‌ها و نشانگرهای عملکردی خُرد در آموزش عالی» منتشر کرد.

 این کتاب حاصل بررسی منابع منتشر شده در رابطه با ارزیابی عملکرد حوزه آموزش عالی، بازبینه ‌های ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها و احصاء نظرات خبرگان است. مولف؛ هدف اصلی از ارائه این کتاب را تهیه مجموعه‌ای از شاخص‌های ارزیابی کارایی عملکرد برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ذکر کرده است. شاخص هایی که بتواند در پژوهش‌های سازمانی، مورد استفاده کارشناسان و محققان این حوزه قرار گیرد. 

کتاب «ابعاد، شاخص‌ها و نشانگرهای عملکردی خُرد در آموزش عالی» در چهار فصل تدوین شده است. فصل نخست، به مروری بر مفاهیم و اصطلاحات در ارزیابی عملکرد پرداخته و ضمن توصیف مهم‌ترین اصطلاحات در حوزه ارزیابی عملکرد، مرور مختصری بر روش‌های ارزیابی عملکرد در دانشگاه‌ها داشته و توضیحات نسبتاً مبسوطی در رابطه با ماهیت و چگونگی احصاء شاخص‌های ارزیابی عملکرد داده است. در فصل دوم این کتاب، ابعاد و شاخص‌های ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها، در حوزه زیرساختی ارائه شده است و در فصل سوم، ابعاد و شاخص‌های ارزیابی عملکرد دانشگاه‌ها در حوزه مدیریتی دانشگاه ارائه شده است. 

در فصل چهارم نیز مجموعه ابعاد و شاخص‌های حوزه کارکردی آمده است.کتاب «ابعاد، شاخص‌ها و نشانگرهای عملکردی خُرد در آموزش عالی» توسط دکترحمیدرضا قمی مدرس دانشگاه افسری امام علی(ع)، دکتر مرتضی رحمانی استاد دانشگاه علم و فرهنگ و دکتر مرتضی خاکزار بفروئی مدرس دانشگاه علم و فرهنگ و عضو هیات علمی پژوهشکده توسعه تکنولوژی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف تالیف شده است.

علاقمندان جهت تهیه ی این کتاب می توانند با انتشارات سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و با تلفن ۶۶۰۷۵۰۱۱ تماس حاصل نمایند.

Bookcover Rahmani 970813

 

مطلب قبلی
سی و سومین شماره فصلنامه «توسعه تکنولوژی صنعتی» منتشر شد
مطلب بعدی
مرکز مانیتورینگ سامانه های حفاظت الکترونیک ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت متخصصان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف راه اندازی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.