امضای تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی بین اداره کل آموزش سازمان صدا و سیما با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

  1. اخبـار
  2. اخبار سازمان
  3. امضای تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی بین اداره کل آموزش سازمان صدا و سیما با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف
اخبار سازمان
QR Code
صدا و سیما 1

به منظور ایجاد همفکری، هم افزایی و همکاری های آموزشی در حوزه آموزش های سازمانی (مبتنی بر ماموریت های سازمانی) و با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های تخصصی و امکانات طرفین در حوزه آموزش تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش سازمان صدا و سیما با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف امضا شد. 

این تفاهم نامه با حضور مدیران و کارشناسان دو مجموعه، به امضای دکتر علیرضا آخوندی رئیس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف و دکتر حاجی سیاری مدیرکل آموزش سازمان صدا و سیما رسید. همچنین طرفین بر ضرورت اهتمام جدی بر انجام مفاد تفاهم نامه تاکید کردند.

از جمله محورهای موضوعی این تفاهم نامه می توان به استفاده از ظرفیت های دانشی و مهارتی موجود، تعامل،  توسعه و بهره مندی از ظرفیت های آموزشی، پژوهشی‌، انتشاراتی طرفین در زمینه دوره های آموزشی مشترک (حضوری، غیرحضوری، الکترونیکی، موبایلی و مجازی) اشاره کرد.

 طراحی محتوای آموزشی، تبادل مدرسان دوره های تخصصی، بهره گیری از منابع تخصصی آموزشی و تجارب و دانش موجود در حوزه آموزش و بهسازی منابع انسانی و… از دیگر محورهای همکاری در این تفاهم نامه می باشد.

در این نشست تخصصی مدیران هر دو سازمان بر نقش محوری آموزش نیروی انسانی در بالندگی، رشد، توسعه و بهره گیری از ظرفیت های طرفین (اساتید، دوره ها، امکانات و تجهیزات آموزشی و…) تاکید و امضای این تفاهم نامه را فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری ها عنوان کردند.

سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، از سال ۱۳۵۹ خدمات زیادی را در حوزه های مختلف به ویژه فنی، در قالب بیش از ۲۴۰۰ دوره و کارگاه، تدوین محتوا و منابع آموزشی و همچنین برگزاری تک پودمان ها و دوره های کوتاه مدت و بلند مدت تخصصی- کاربردی و دوره های تحصیلات تکمیلی انجام داده است.
از دیگر فعالیت های این سازمان، تعریف و اجرای مطالعات آموزشی مورد نیاز کارفرمایان، نیازسنجی آموزشی، طراحی و اجرای آزمون های مختلف شغلی و مهارتی در محل کارفرما یا در نقاط مختلف در داخل و خارج از کشور و  یا به صورت نیمه حضوری یا غیرحضوری ( مجازی) و… است.
این سازمان دارای مجوزها، تأییدیه های اجرای دوره های آموزش عالی آزاد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، اداره کل تشکیلات و آموزش شهرداری تهران با رتبه الف و ISIRI/TC232  و… است.
مدت زمان این تفاهم نامه که ۱۸ اردیبهشت ماه به امضاء رسید، دو سال می باشد.