چاپ مقاله ی اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی خلأ

  1. اخبار سازمان
  2. چاپ مقاله ی اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ در نشریه بین المللی خلأ

 

این مقاله با عنوان Behaviors of capacitive and Pirani vacuum gauges: Case study on time effect
در نشریه بین المللی 
Vakuum in Forschung und Praxis (VIP) – manuscript acceptance منتشر شد.
مقاله «بررسی رفتار خلأسنج‌های پیرانی و خازنی: مطالعه موردی در مورد اثر زمان» توسط علی اصغر زواریان، علی آرمان، مریم صالحی و اشکان سپهر افغان از اعضا گروه پژوهشی فناوری خلأ نگارش شده است.

در چکیده این مقاله آمده است:
دانستن فشار دقیق فرآیند تأثیر زیادی بر اعتبار و صحت نتایج، کیفیت محصول، بازده مصرف انرژی و در برخی فرآیندها بر روی امنیت کار با سیستم دارد.
بنابراین کالیبراسیون گیج‌ها و اطمینان از صحت فشار قرائت شده باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.
انتخاب بازه زمانی مناسب برای کالیبراسیون مجدد با توجه به میزان و شرایط استفاده، عدم قطعیت و خطای مجاز در اندازه‌گیری، پیشنهاد سازنده و برخی موارد دیگر انجام می‌شود.

عدم توجه به اهمیت کالیبراسیون دوره‌ای در خلأسنج‌ها منجر به زیان‌های بعضاً جبران ناپذیر در پژوهش مورد بررسی و سیستم ایجاد کننده خلأ می شود.
در این پژوهش با استفاده از فشارسنج مک‌لئود، میزان انحراف خلأسنج‌های خازنی و پیرانی در دوره‌های زمانی متفاوت در بازه خلأ میانی بررسی شد و مشخص گردید که خلأسنج‌ها در همان محدوده فشار کاری مورد بررسی با گذشت زمان، در بازه‌های بالا و پائین خلأ میانی دچار انحراف جدی از مقدار واقعی کالیبره شده می‌شوند.

مطلب قبلی
گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهها (استاندارد ISO/IEC17025)برای آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف صادر شد
مطلب بعدی
 چاپ مقاله ی اعضای گروه پژوهشی فناوری خلأ سازمان در نشریه بین المللی خلأ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.