مقاله «فناوری ارتباطات خودرویی، راهکاری برای بهبود حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا» در هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک تهران ارائه شد

  1. اخبار سازمان
  2. مقاله «فناوری ارتباطات خودرویی، راهکاری برای بهبود حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا» در هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک تهران ارائه شدمقاله «فناوری ارتباطات خودرویی، راهکاری برای بهبود حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا» که توسط ۶ نفر از اعضای گروه پژوهشی فناوری اطلاعات  سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف تهیه و تدوین شده است، توسط مهندس حمیدرضا عطائیان عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در روز نخست هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک تهران به صورت شفاهی ارائه شد.

این مقاله با اشاره به اقدامات کشورهای پیشرفته برای بکارگیری این فناوری در صنعت حمل ونقل و بررسی کاربردهای مختلف آن، به تشریح کاربرد کاهش زمان سفر اتوبوس‌های درون شهری با استفاده از فناوری DSRC و تأثیر آن بر جذابیت بخشی به حمل ونقل عمومی و کاهش آلودگی هوا می پردازد و نتایج اجرای آزمایشی این فناوری را در شهرهای قزوین و تهران تشریح می کند.
در مقاله «فناوری ارتباطات خودرویی، راهکاری برای بهبود حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی هوا» ابتدا مروری کوتاه بر مفاهیم فناوری ارتباطات خودرویی صورت گرفته است و سپس کاربردهای آن به منظور بهبود مدیریت حمل ونقل شهری و آلودگی هوا معرفی شده اند. پس از آن، نتایج اجرای آزمایشی کاربرد این فناوری در شهر قزوین با هدف کاهش زمان سفر اتوبوس‌های درون شهری تشریح شده و کاربرد کاهش تغییرات برنامه زمانی حرکت اتوبوس های BRT در شهر تهران مورد اشاره قرار گرفته است.
حمیدرضا عطائیان، مهدیه رستمیان، الهام دادوند، قباد عمادی، مجید عشوری و حبیب رستمی، اعضاء گروه پژوهشی فناوری اطلاعات سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف تهیه این مقاله را مشترکاً به عهده داشته اند.
کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک تهران در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه جاری در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

مطلب قبلی
چاپ مقاله ی اعضای سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در مجله الکترونیک نوری و کوانتومی
مطلب بعدی
هر هفته معادل چند ATR در تصادفات رانندگی کشته می‌شوند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست