برای اولین بار در کشور توسط متخصصان پژوهشکده توسعه تکنولوژی انجام شد:انجام تحلیل، ارزیابی عملکرد و آزمون ماشین آبفشان قرقره‌ای مجهز به بوم در کشور

  1. اخبار سازمان
  2. برای اولین بار در کشور توسط متخصصان پژوهشکده توسعه تکنولوژی انجام شد:انجام تحلیل، ارزیابی عملکرد و آزمون ماشین آبفشان قرقره‌ای مجهز به بوم در کشور

به منظور کنترل کیفیت ماشین های آبیاری مورد استفاده در طرح های آبیاری کشور، تحلیل، ارزیابی عملکرد و آزمون ماشین وارداتی آبفشان قرقره‌ای مجهز به بوم، مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی توسط کارشناسان سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف در استان گلستان انجام شد.

مدیر مرکز توسعه تکنولوژی این سازمان در این زمینه اظهار داشت: با توجه به لزوم رعایت استانداردها و کنترل کیفیت تجهیزات و ماشین‌های آبیاری برای دستیابی به عمر مفید سیستم و همچنین راندمان مورد انتظار، این سازمان از سال ۱۳۷۴ با تدوین دانش فنی ماشین‌های آبیاری، همکاری با وزارت جهاد کشاورزی را آغاز نمود و پس از آن به عنوان همکار آزمون ماشین‌های آبیاری همکاری خود را ادامه داد و در این راستا طی سال‌های اخیر، ارزیابی عملکرد انواع ماشین‌های آبیاری ساخت داخل و وارداتی را انجام داده است.

مهندس علی مهدی زاده گفت: برای اولین بار در کشور، تحلیل، ارزیابی عملکرد و آزمون میدانی یک دستگاه ماشین آبفشان قرقره ای وارداتی مجهز به بوم توسط تیم کارشناسان این مرکز انجام شد.

وی افزود: ارزیابی عملکرد ماشین فوق شامل عملکرد مکانیکی، هیدرولیکی، بررسی سازه  و یکنواختی پاشش عرضی و طولی دستگاه براساس چک لیست های ارزیابی و دستورالعمل های آزمون مطابق استاندارد های ملی و بین المللی استخراج شده، انجام و تحلیل شد و نتایج آن در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار گرفت.

مدیر مرکز توسعه تکنولوژی گفت: باتوجه به گسترش روزافزون استفاده از سیستم های آبیاری مکانیزه در کشور در این راستا ارتقا دانش فنی، توسعه و انتقال تکنولوژی، آموزش و نظارت بر تولیدات داخلی و وارداتی با در نظر گرفتن تکنولوژی های روز دنیا و حمایت از تولیدکنندگان داخلی می تواند کمک شایانی به افزایش طول عمر و راندمان تکنولوژی های آبیاری در کشور نماید.

مطلب قبلی
سرپرست پژوهشکده توسعه تکنولوژی جهاد دانشگاهی : ارزیابی درصد موفقیت انتقال تکنولوژی در قراردادها/حضور در مجموعه دفاعی و نفتی کشور
مطلب بعدی
امضاء تفاهم نامه همکاری بین معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی و پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.